25 lat firmy ASUS

Firma ASUS została założona w 1989 roku na Tajwanie przez TH Tung, Ted Hsu, Wayne Hsieh i MT Liao. Co ciekawe wszyscy czterej byli informatykami w firmie Acer. Nazwa ASUS pochodzi od nazwy mitologicznego, skrzydlatego rumaka – Pegasus. Pierwsze trzy litery słowa zostały ucięte, aby nazwa firmy była wysoko pozycjonowana w alfabetycznych zestawieniach w Internecie.

Na samym początku firma skupiała się tylko i wyłącznie na produkcji płyt głównych. Jednak wraz z rozwojem technologii i co raz to większych zapotrzebowań firma poszerzyła swoją produkcję na inne branże. Obecnie Asus jest producentem kart graficznych, napędów optycznych, palmtopów, notebooków, produktów sieciowych, telefonów komórkowych, monitorów LCD, komputerowych urządzeń chłodzących. Na dzień dzisiejszy Asus zatrudnia na całym świecie ponad 13,600 pracowników i ponad 4,500 inżynierów.

Asus prowadzi działalność od 1989 roku. W latach 1989-1997 zajmowali się tylko w/w produkcją płyt głównych. W 1997 roku wypuścili na rynek pierwszego notebooka Asusa i napęd optyczny. W 2003 roku Asus zadebiutował pierwszy raz na rynku telefonów komórkowych z modelem J100. W roku 2005 miało miejsce wejście na rynek telewizorów LCD modelem TLW32001 oraz pierwszego akceleratora PhysX. 5 czerwca 2007 ASUS przedstawia Eee PC na targach COMPUTEX Taipei 2007. To w skrócie trochę historii na temat firmy.

W dziejach teraźniejszych Asus to firma podzielona na trzy inne: ASUStek (Laptopy), Pegatron (PC) i Unihan (moduły, modemy).

Solenizantowi z okazji 25-lecia firmy składamy najlepsze życzenia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*