31 sierpnia czyli ostatni dzień życia blip.pl

To właśnie dziś jeden z najbardziej popularnych polskich serwisów internetowych zniknie z sieci.
Przypomnijmy sobie historie blipa raz jeszcze.
Blip.pl został założony przez Marcina Jagodzińskiego oraz Zbigniewa Sobieckiego i był wzorowany na amerykańskim twitterze, przez co teraz można się spotkać z określeniami że był to właśnie nasz rodzimy polski twitter.

Start serwisu był naprawdę owocny, bo dość szybko zainteresowała się, nim firma Gadu-Gadu S.A – obecnie GG Network, która to po, zaledwie dwóch miesiącach od startu stała się nowym właścicielem tego oto właśnie projektu, można, by rzecz wtedy że blip.pl stanie się numer jeden w polskim internecie, ale niestety nie było tak różowo, jak mogłoby się wydawać.

"blip.pl

Mimo ogromnego wzrostu zainteresowania w 2009 roku serwis niestety nie zyskał ogromnej popularności jak mogłoby się wydawać z początku i nie był w stanie konkurować z największymi serwisami w Polsce. Ale nie to było najważniejsze blip.pl miał – i zresztą ma nadal – wiele oddanych użytkowników, którzy z niego regularnie korzystali i działają w nim aż do końca jego żywotu co jest bardzo ważną rzeczą dla jego twórców.

Jeżeli ktoś z was ma konto na blipie i chciałby zachować swoje statusy może je przenieść do serwisu wyko.pl lub skorzystać z nowo powstającego blabler.pl. Tak, więc niech blip.pl spoczywa w pokoju

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*