Android Auto debiutuje, czy to będzie sukces?

Google już spory czas temu podczas swojej konferencji zapowiedziało usługę Android Auto.
Tak się stało że obecnie możemy pobrać aplikacje. Niestety nie jest tak różowo jak mogłoby się wydawać, aby móc pobrać aplikacje musimy posiadać Androida 5.0 a jak wiemy w świecie tego systemu musielibyśmy kupić nowy telefon bo aktualizacje mało kto otrzyma.
Android Auto działa póki co tylko na wybranych systemach audio z oferty Pioneera. Oczywiście to dopiero początek, bo Google nawiązał współpracę z m.in. Audi, Fiatem, Fordem, Hondą, Volkswagenem i wieloma innymi wiodącymi markami z branży motoryzacyjnej. Możemy się zatem spodziewać, że na rynku będzie przybywać samochodów wspierających Androida Auto.

Dzięki tej usłudze możemy korzystać m.in: z nawigacji, która konkurencji już nie ustępuje pod względem działania, dodatkowo będziemy mogli też korzystać z Google Now czyli przekazywać komendy do naszego urządzenia, które je zinterpretuje i wykona – to coś takiego jak nasz asystent.

Android Auto to także dostęp do wielu innych pomocnych aplikacji jak np. aplikacji społecznościowych facebook czy spotify, które z pewnością polepszą komfort naszej podróży.
Jak więc widać Google chce by Android był dostępny powszechnie w każdym możliwym urządzeniu, czy to dobry krok z pewnością pokażą to statystyki, które mogą pojawić się w ciągu kilku najbliższych kwartałów.

Aplikacja dostępna jest do pobrania w Google Play tutaj

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*