BlackBerry sprzedane za kwotę 4,7 mld$

Niedawno jeszcze firma gigant, obecnie kulejący gracz na polu bitwy. Czy nadejdzie ratunek?

BlackBerry otrzymał ofertę wykupu od swojego największego udziałowca, czyli Fairfax Financial Holdings, który to do tej pory posiadał 9,9 % akcji firmy. Wykupienie reszty akcji przez udziałowca wiąże się z tym, że BlackBerry zniknie z giełd w Nowym Jorku i Toronto -, ale to dla jego dobra.

Jak już wiadomo obie firmy podpisały list intencyjny w tej sprawie, a do zakończenia transakcji pozostało jeszcze jakieś 6 tygodni. BlackBerry jednak poinformowało, że w tym czasie przyjmuje również konkurencyjne oferty, więc jeszcze sporo może się zmienić w tym czasie.

Warto wspomnieć, że cena jaką zaproponowano akcjonariuszą wynosi 9$ za akcję, więc jest to o 3% większa kwota od tej na zamknięciu sesji giełdy w Toronto.

Czy sprzedaż pomoże BlackBerry, miejmy taką nadzieje, według mnie produkty z pod tej firmy nie były złe a na pewno było w bardzo fajny sposób prezentowane i reklamowane co zachęcało odbiorcę do zakupy. Więc nie pozostaje mi nic innego jak życzyć BlackBerry szczęścia i powrotu na właściwą drogę.

Źródło: Forbes

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*