CD Projekt wybrał japońskiego dystrybutora Wiedźmina 3

Spike Chunsoft został japońskim dystrybutorem „Wiedźmina 3: Dziki Gon”. CD PROJEKT z sukcesem współpracował już z tym partnerem przy wydaniu w Japonii poprzedniej części sagi. Gra była pokazywana na Tokyo Game Show – największych targach gier wideo w Azji.

Spike Chunsoft jest znany jako japoński wydawca zachodnich gier, współpracujący z czołowymi europejskimi i amerykańskimi producentami.

Oto komentarz Michała Nowakowskiego – członka zarządu spółki CD Projekt – dotyczący wybrania japońskiego dystrybutora trzeciej części wiedźmińskiej sagi:

Spike Chunsoft to świetny partner, z którym poznaliśmy się gdy wydali we współpracy z nami Wiedźmina 2 w wersji Xbox 360 w Japonii. Ich ogromne doświadczenie w wydawaniu i promowaniu zachodnich gier RPG oraz pasja, z jaką podchodzą do swojej pracy połączyły nas również w wypadku Wiedźmina 3. Nie mamy cienia wątpliwości, że rozumieją dokładnie nasze wartości i że przyczynią się znacząco do sukcesu Wiedźmina 3 w Japonii.”

Spike Chunsoft, który specjalizuje się w produkcjach konsolowych, będzie odpowiadać za dystrybucję oraz promocję trzeciej części wiedźmińskiej sagi w wersji na Xbox One oraz PlayStation 4 w Japonii. „Wiedźmin 3" będzie pierwszą grą z serii, która będzie dostępna również na konsole Sony. To najbardziej popularna platforma do gier w Azji i obecność na niej otwiera przed Wiedźminem wielkie możliwości dotarcia do zupełnie nowych odbiorców w nowym rejonie świata.

Podpisanie umowy skomentował również Satoru Honma, International Business Development Producer w Spike Chunsoft:

Okazja do współpracy z CD Projekt RED przy wydaniu Wiedźmina 3: Dziki Gon w Japonii to dla nas zaszczyt. Gry RPG zawsze były istotną częścią japońskiego krajobrazu gier wideo. Równocześnie, choć coraz więcej dobrych zachodnich produkcji z tego gatunku jest tłumaczona na japoński, część lokalnych graczy nie jest świadoma ich obecności. Mocno wierzę, że Wiedźmin 3: Dziki Gon pomoże zmienić tę sytuację i będzie grą, która zmieni postrzeganie zachodnich RPG na japońskim rynku.

Studio CD Projekt RED oficjalnie zapowiedziało trzecią grę z serii o Wiedźminie w lutym tego roku. Jej fragmenty po raz pierwszy zaprezentowano w czerwcu bieżącego roku na największych na świecie targach branżowych E3 w Los Angeles, gdzie okazał się jednym z najbardziej „gorących” tytułów. W sierpniu gra pokazywana była na gamescom w Kolonii – największych targach gier video w Europie. Parę dni temu Wiedźmin 3 był obecny w Japonii na Tokyo Game Show – najważniejszych targach gier video w Azji.

Dotychczas Wiedźmin 3 zdobył ponad 70 nagród przyznanych przez międzynarodową prasę i serwisy internetowe, w tym tak prestiżowych jak: IGN, GameStop, Official Xbox Magazine, PC Gamer. Grę nagradzano między innymi w kategoriach: najlepsza gra targów, najbardziej oczekiwana gra, najlepsze RPG targów, nagroda publiczności.

Źródło: CD Projekt RED

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*