Chromę umacnia pozycję, IE traci użytkowników a Firefox powoli ich odzyskuje – przeglądarki

Bitwy przeglądarek na rynku to już rzecz do, której każdy chyba przywykł. Jedni wywyższają Chrome drudzy jej nienawidzą a są też tacy co i Explorera lubią. Nie ma się jednak co zastanawiać, każdy ma swój gust i wybierze to co mu się podoba.

Jednak warto zwrócić uwagę na zestawienie przygotowane przez statCounter, które obrazuje pozycję przeglądarek minionego roku na rynku. Google ze swoją przeglądarką Chrome rok zakończyło na pierwszej pozycji z około 44% udziału, tuż za nim plasuję się Internet Explorer, który na koniec roku zaliczył wielki spadek ale udało mu się utrzymać 23% udziału, trzecia pozycja należy oczywiście do Firefox-a, który po lekkim spadku mknie już powoli w górę a rok kończy z 19% udziałów na rynku.
Daleko w oddali znajduję się zaś przeglądarka od Apple czyli Safari z udziałami 9%, zaś na ostatnim miejscu znajdziemy norweską przeglądarkę Opera z 1% udziałów.

"Wykres"

Pamiętajcie jednak że statystyki te dotyczą zestawienia przygotowanego przez statCounter, w sieci istnieje wiele form sprawdzania statystyk, z których może wyniknąć całkowicie inna sytuacja, ale o tym, która przeglądarka jest najlepsza zadecyduje już chyba każdy użytkownik z osobna.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*