Czy jest możliwe naładowanie komórki w kuchence mikrofalowej?

W dzisiejszych czasach w internecie jest coraz więcej cudownych newsów o różnych treściach, będących totalnymi bzdurami i poradami wyssanymi z palca. Jednak to co niedawno przeczytałem na jednym z portali o tematyce IT przeszło moje najśmielsze oczekiwania.

Temat dotyczy cudownie szybkiego ładowania smartfona przez… kuchenkę mikrofalową. Okazuje się, że amatorów takich newsów wcale nie brakowało. W sieci pojawiła się bowiem informacja, że po pobraniu aplikacji o nazwie "Wave" i zainstalowaniu jej na swoim smartfonie pozwoli na naładowanie telefonu w ciągu 50-60 sekund w zależności od wybranej mocy mikrofali. Więc do dzieła! Internet zalało wiele zdjęć i zażaleń, że to wielka ściema i że smartfony ulegają zniszczeniu, a nawet podpaleniu. No tak, chciało by się powiedzieć "mądry Polak po szkodzie". Jednak jak czytamy dalej, najwięcej takich łatwowiernych ludzi znalazło się w Ameryce. Jeśli ktoś jeszcze się zastanawia czy to na prawdę działa, my odpowiadamy: Nie.

Jednak takich cudownych trików w sieci nie brakuje. Nie daleko jak pół roku temu w sieci pojawiła się aplikacja, która po zainstalowaniu na smartfonie miała dawać wodoodporność. Jednak i w tym przypadku okazało się to kompletną głupotą.

Naiwnych nie brakuje. Włączmy czasami myślenie, bo nie trzeba być orłem z fizyki, żeby nie wiedzieć, że nie można naładować telefonu w mikrofali.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*