Czy nadchodzi koniec popularnych emotikon?

Wszyscy z nas doskonale znają popularny komunikator Gadu-Gadu. Każdemu od razu na myśl przychodzą śmieszne buźki wstawiane podczas rozmowy – zwane emotikonami. Co z przyszłością kultowych "LOL-ów"? Wszystko wskazuje, że zbliża się ich nieuchronny koniec.

Redaktorzy serwisu Phone Arena polecili nowy program React Messenger. Jest to program do komunikowania się za pomocą tekstu ze znajomymi, czyli wszystko jak w starym GG. Jednak odróżnia ich to, że tradycyjne żółte uśmiechy i inne buźki są zastąpione miniaturowymi zdjęciami "SELFIE" robionych kamerą internetową.

React Messenger podczas rozmowy śledzi twoją twarz i pstryka zdjęcia mimiki twarzy (uśmiechy, smutek, łzy, radość, śmiech itd.) i dodaje je do napisanego tekstu. Ma to polepszyć przekaz tekstu, którym komunikujemy się na odległość, tak aby odbiorca jeszcze lepiej zrozumiał co mamy na myśli lub co chcemy powiedzieć.

To bardzo świeże i nowoczesne podejście do komunikatora tekstowego, który już zdobył swoich zwolenników. Poniżej prezentuję screen shota z programu, aby można było naocznie zobaczyć jak to ma działać.

"komunikator"/

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*