Czym jest Czarna Lista ?

Poznaj jedną z funkcji Gn, która może ostrzec wielu użytkowników przed zagrożeniem w internecie. Sprawdź jak działa i jakie zasady w niej obowiązują.

W tym artykule chciałbym wam objaśnić czym jest nasza Czarna lista. Chcemy, aby dzięki tej funkcji w internecie było coraz mniej ofiar wyłudzenia czy nadużycia wolności. Dbamy o to, by sieć była bezpieczna i przede wszystkim wolna od jakichkolwiek zagrożeń, które mogą narazić na straty użytkowników.

Czym jest Czarna lista ?

Czarna lista (ang. blacklist) to miejsce, w którym gromadzone są witryny uznane przez społeczeństwo za nadużywające wolności w internecie. Trafiają tam strony, które m.in: starają się wyłudzić od użytkownika pieniądze, przy czym zasłaniają się regulacjami prawnymi, to także strony, które nie są neutralnym medium, czyli wywyższają osoby/rzeczy, które im się bardziej podobają, a przeciwników próbują jak najmniej dopuszczać do głosu (nie dotyczy to stron fanowskich). Każda strona z czarnej listy jest dokładnie prześwietlana przez nasz zespół, szukamy informacji na jej temat, opinii oraz sprawdzamy dokumenty, które regulują ich działania, po zweryfikowaniu strony i uznaniu jej za zagrożenie, trafia ona bezpośrednio na tablice czarnej listy.

Jak użytkownik może przyczynić się do budowy 'Czarnej listy’ ?

Jako, że jesteśmy otwarci na jakąkolwiek pomoc społeczeństwa, każdy użytkownik dobrowolnie może nam przekazać stronę, którą uważa za nieodpowiednią, dzięki takim działaniom możesz mieć wpływ na ochronę ludzi w internecie. Każde zgłoszenie jest przez nas przetwarzane i weryfikowane, a użytkownicy, którzy będą się najwięcej udzielać na pewno zostaną przez nas wynagrodzeni.

Cel 'Czarnej listy’

Jedynym celem tej oto funkcji jest uratowanie użytkowników przed wpadnięciem w kłopoty, chcemy aby internet był wolny a przede wszystkim nie zagrażał i nie był polem popisu dla naciągaczy, a jego użytkownicy czuli się bezpiecznie i swobodnie, żeby nie bali się rejestrować na nowych stronach, których wcześniej nie znali, bo jak każdy wie, gdy się w coś już wdepnie to potem wszystko dokładnie chcemy sprawdzać, przez co nie można czuć się bezpiecznym a przede wszystkim wolnym.

Jak więc widzicie chcemy działać tylko i wyłącznie w dobrej wierze i sądzimy, że nam się to uda, a wy, użytkownicy będziecie mieli też na to wpływ.

Czarna lista jest regulowana przez nasz Regulamin w pkt.7 .

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*