Dlaczego rozgrywka na PC może być nurtująca?

Jak to przystało na standardowych graczy każdy z jakimś tam problemem się boryka. Borykają się zarówno gracze konsolowi jak i Ci od PC. Jednak w tym artykule zwrócę się ku tym drugim i przedstawię kilka faktów, które mnie osobiście jako gracza bardzo drażnią – i chyba nie tylko mnie.

1. Porozrzucane gry na przeróżnych platformach
W tym aspekcie bardzo zazdroszczę konsolowcą że wszystkie swoje gry mają ułożone w jednej cyfrowej bibliotece z łatwym dostępem. Niestety gracze PC mają już ten aspekt dość utrudniony, bowiem na rynku istnieje kilka platform obsługujących gry od różnych firm. Kupując zatem gry będziemy zmuszeni do przeskakiwania z platformy na platformę – a bywa to tak że kilka gier mamy na steam, kilka na Origin, jeszcze inne na Uplay a kolejne na Battle.net – już sam ten fakt boli a co dopiero jak uświadomimy sobie że niestety nie da się tego zmienić – bo przecież cud się nie stanie i nikt nie stworzy uniwersalnej platformy 🙂

2. Kupujesz grę to tylko w nią pograsz.
I o sprzedaniu jej możesz jedynie pomarzyć. Oczywiście są tacy co sprzedają konta np. steam, origin by pozbyć się gry/gier i zyskać trochę grosza choć do końca nie jest to tak legalne. Ale wracając do tematu, kiedyś kupując grę można było potem ją swobodnie odprzedać bez problemu, teraz niestety każda gra posiada kod, który zazwyczaj wklepujemy na jakąś platformę i już na stałe tam zostaje. Jeżeli stracimy tam konto to płyty posłużą nam tylko co najwyżej za ozdobę – czy tak musiało być? Z pewnością nie! Gdyby odpowiednie firmy pomyślały lepiej dziś moglibyśmy sprzedawać gry PC dowoli bez problemu no ale nic na to nie poradzimy i po raz kolejny konsolowcy mają lepiej :/

3. Ceny PC odstają mocno od cen konsol
Kupując konsole mamy zapewnione że każda gra odpali nam się bez lagów, na najwyższych obrotach a cena najnowszej konsoli nie przekroczy 1700zł. Inaczej jest już kupując komputer do gier, uwzględnić musimy jakie podzespoły kupić by dobrze ze sobą współgrały, a żeby każda gra działała pięknie bez przycinek to liczyć musimy się z wydaniem kwoty powyżej 3000 tyś – a więc różnica jest spora. Jedynie gdzie gracz PC zaoszczędzi to na zakupie nowych gier, które są tańsze od tych konsolowych o jakieś dobre 50-100zł.

Jak więc widać mnie jako gracza PC trochę rzeczy nurtuje i chciałbym by kiedyś zostały one poprawione, a jeżeli nic z tego nie wyjdzie to chyba czas się przesiąść będzie na konsole.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*