Dropbox przjmuje firmę Droptalk

Jest i kolejny zakup Dropboxa, tym razem padło na firmę Droptalk, która rozwijała swoją aplikację oraz wtyczki przeglądarek służące do komunikowanie się ze znajomymi – coś jak np. WhatsApp.

Droptalk został założony około rok temu przez byłych pracowników Facebooka i LinkedIn – doświadczenie więc mieli nie małe. Zespół stworzył aplikację na Androida i iOS oraz wtyczkę do przeglądarki Chrome, niestety dostęp do Droptalka nie był ogólnodostępny bowiem aby uzyskać możliwość korzystania z Droptalka trzeba było wziąć udział w beta testach.

Przejęcie Droptalka przez Dropboxa oznacza że aplikacje i wtyczki nie będą obecnie rozwijane, a zapisy na beta testerów zostały całkowicie wyłączone.
W tym miejscu można sobie teraz zadać pytanie po co Dropbox przejął ten startup – prócz oczywiście zważania na podobną nawę 😉 – czyżby Dropbox planował uruchomić własny (lepszy) komunikator a może po prostu ma w planach jakiś większy projekt? Tego z pewnością dowiemy się w najbliższej przyszłości a poniżej filmik ze sposobu działania Droptalka w przeglądarce Chrome:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*