Druga rocznica śmierci Steva Jobsa – pamiętamy!

5 października 2011 roku dla wielu ludzi na świecie nastąpiła straszna rzecz, wielki człowiek, wizjoner i projektant, twórca niezwykle potężnej firmy Apple odszedł z naszego świata, a mowa oczywiście tu o nikim innym jak Stevie Jobsie.

Z pewnością pozostał i pozostanie on w naszych sercach i produktach Apple na zawsze, będziemy miło go wspominać i przekazywać nowym pokoleniom jego fenomen i ogólną postać.

Chyba nikt w branży IT nie dokonał czegoś tak niebywałego, stworzył markę, która miała identyczne szanse jak każda inna firma tego typu, ale to dzięki niemu i jego szerokiej wizji Apple prezentowało rzeczy, o których ludzie mogli marzyć w snach, wyprzedzali swoją konkurencje o krok, a nawet i dwa, dzięki czemu dziś możemy podziwiać jak prestiżową i drogocenną marką jest firma spod jabłuszka.

Z pewnością są zwolennicy jak i przeciwny Apple, ale sądzę, że gdy mowa o Stevie Jobsie, ten podział jest znikomy, każdy zna jego postać i wie, że był to na prawdę wielki człowiek, który pokazał, że można osiągnąć wiele, ale trzeba odpowiednio myśleć.

No właśnie śmiało można powiedzieć, że Jobs myślał, inaczej niż inni ludzie, jeśli czegoś nie lubił lub coś mu się nie podobało od razu wyrażał swoją dezaprobatę i niezadowolenie m.in: dlatego zrezygnował ze studiów, bo jak sam stwierdził jest to strata czasu i życia, robił rzeczy, w których widział potencjał oraz wizje i zawsze chciał mieć wszystko dopięte na ostatni guzik.

Tak, więc Steve Jobs to wielka postać, która będzie wspominana jeszcze przez wiele wiele lat, a dziś, czyli piątego października obchodzimy jego drugą rocznicę śmierci, dlatego też oddajmy hołd tak wielkiemu człowiekowi i zapalmy tą (wirtualną) świeczkę, choć tyle możemy dla niego zrobić.

A, jeżeli ktoś ma zaległości gorąco zachęcamy to obejrzenia filmu JOBS oraz przeczytania książki biograficznej Steva Jobsa autora Waltera Isaacsona.

A poniżej prezentujemy (prześwietny) trailer filmu JOBS oraz kilka ciekawych grafik dotyczących Jobsa:

"

"

"

[*] [*] [*]

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*