DuckDuckGo jest lepszą wyszukiwarką od Google

Google z pewnością dla wielu z Was jest stroną, którą odwiedzacie dzień w dzień by czegoś wyszukać w sieci – a czy kiedyś zastanawialiście się czy jest coś lepszego od Google?

Jeżeli tak to bardzo dobrze, jeżeli nie to koniecznie musicie to nadrobić. Postanowiliśmy przedstawić Wam wyszukiwarką DuckDuckGo – która nie jest może tak wielka jak Google ale jest dla nas bardziej bezpieczniejsza. Cała koncepcja tworzenia tej wyszukiwarki jest przekazana w haśle pt "my nie śledzimy naszych użytkowników" – hasło to oznacza tylko jedno użytkownicy, którzy korzystają z DuckDuckGo nie są śledzeni przez co żadne informacje o tym czego szukamy, co lubimy oraz z jakich urządzeń korzystamy nie są zapisywane dzięki czemu możemy się czuć bardziej bezpieczniej niż w przypadku Google, który śledzi u nas wszystko co się tylko da.

DuckDuckGo jak na krótki okres żywotności stała się już dość popularną wyszukiwarką dziennie generuje już powyżej 5 milionów zapytań, dzięki czemu wyprzedza już nawet inną znaną wyszukiwarką AOL. W maju tego roku wyszukiwarka została uruchomiona z odświeżonym wyglądem oraz dodany został mechanizm inteligentnych odpowiedzi. Wyszukiwarka dostępna jest w 67 językach w tym oczywiście w języku polskim.

Koniecznie przetestujcie tą wyszukiwarkę i jeżeli nie odpowiada Wam śledzenie przez Google lub szukacie po prostu innego wyboru to koniecznie musicie zastanowić się nad DuckDuckGo

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*