EA zamyka serwery starych hitów

Jak dowiedziałem się z oficjalnej strony Electronic Arts, 30 czerwca korporacja wyłączy wszystkie usługi online dla swoich dawnych tytułów, które już nie są wspierane. Mowa tu o cały czas popularnych wśród fanów grach z serii Battlefield jak Battlefield 1942, Battlefield 2142, Battlefield 2 i BF Vietnam, ale też o tytułach pokroju Crysis, Command& Conquer i innych.

Na stronie firmy prezes działu marketingu napisał oficjalne oświadczenie:

Zespoły obsługujące poszczególne gry są w nich nie mniej zakochane niż fani spędzający długie godziny na rozgrywce. Z żalem obserwujemy, jak niektóre z naszych tytułów przechodzą w stan spoczynku.

Naturalny cykl życia gier wygląda jednak tak, że stare gry są zastępowane przez nowsze, często bardziej atrakcyjne i popularne. Choć najpopularniejsze klasyki wciąż mają pewną ilość wiernych fanów, to ich odsetek z czasem spada poniżej 1% ogółu graczy korzystających z usług online EA. Dalsze wspieranie takich tytułów przestaje być uzasadnione. Naszym zdaniem, lepszym rozwiązaniem jest skupienie działań zespołu IT (to jeden z najbardziej zapracowanych działów w naszej firmie!) na zapewnieniu jak najlepszego poziomu rozrywki pozostałym 99% użytkowników serwerów, którzy grają w bardziej współczesne i popularne tytuły.

Mamy nadzieję, że nie żałujesz żadnej godziny zabawy spędzonej z naszymi wysłużonymi tytułami i korzystając z okazji dziękujemy za twoją wierność i wsparcie.

Idąc szybko pamięciom ku niedawnym latom, mamy tu do czynienia z powtórką rzeczy, która nastąpiła z najpopularniejszą sieciówką id Software – Wolfensteinem. Tyle że serwery tamtej gry to serwery zakupione z inicjatywy samych graczy, nie wiadomo jak będzie w przypadku Elektroników.

Lista wyłączonych gier wcześniej i teraz znajduje się tutaj: http://www.ea.com/pl/1/service-updates

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*