eBay zrezygnuje z opłat za aukcje. Może pora na allegro?

Jeden z największych serwisów aukcyjnych eBay już od 13 maja postanawia wdrożyć nową strategie działania dzięki, której Brytyjczycy za darmo będą mogli wystawić na sprzedaż 20 przedmiotów z różnych kategorii całkowicie za darmo. Tego typu formuła będzie obowiązywać także dla użytkowników z ameryki, jednakże będą oni bardziej uprzywilejowani bowiem będą mogli wystawić aż 50 przedmiotów całkowicie za free.
Darmowe wystawianie ofert nie dotyczy jednak wszystkich dostępnych kategorii, w gronie wyjątków są choćby aukcje z samochodami.

Warto też pamiętać że przy sprzedaży przedmiotu eBay pobiera 10% prowizję, co w wielu przypadkach może okazać się sporą sumą.

Tego typu działania mają poprawić formę serwisu eBay, który boryka się z dużą konkurencją m.in: serwisów ogłoszeniowych, drugi zaś powód to próba przyciągnięcia przede wszystkim nowych brytyjskich użytkowników do usług firmy eBay.

Jak myślicie czy polski serwis aukcyjny allegro, mógłby dać swoim użytkownikom możliwość wystawienia kilku przedmiotów całkowicie za darmo? Chyba jest to możliwe?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*