Fifa Online 2, czyli klasyczna sieciowa piłka nożna.

Chyba każdy, kto interesuje się piłką nożną i ma przynajmniej 10 lat, grał w Fife. Jedna z najpopularniejszych gier piłkarskich jest dostępna na PC za darmo i to jeszcze z systemem multiplayer.
Najpopularniejszym serwerem tejże gry jest Europe. Na tym serwerze spotkamy dużo graczy polskiego pochodzenia. Nie zabraknie na, nim również innych europejczyków. Nic, więc dziwnego, ze serwer nosi taką nazwę.
Przy rozpoczęciu swej "kariery" trzeba wybrać klub podstawowy, na którym będziemy opierać swój klub marzeń. Czeka nas trochę biegania po boisku, wygrywania meczów i za zarobioną w grze kasę, można kupować zawodników oraz sprzedawać tych słabszych, aby mieć za co kupić nowych gwiazdorów.

W grze multiplayer są 4 różne typy meczu :
~ 1 VS 1 – Typowy mecz "jeden na jednego". Gra najmniej się zacina z powodu lepszego łącza i mniejszej szansy na wyszukanie gracza, który ma słabsze łącze od nas.
~ 2 VS 2 – Mecz, w którym jesteśmy w parze z innym zawodnikiem przeciwko dwóm innym uczestnikom.
~ Turniej na 4 – Czyli granie o puchar, którego i tak nie dostaniemy po wygranej. Za to w nagrodę otrzymamy więcej pieniędzy.
~ Turniej na 8 – Najbardziej zacinający się tryb, z powodu niestabilności łącz. Rozgrywka taka sama jak w przypadku "Turnieju na 4" , tylko o 4 drużyny więcej.

W FO2 można grać padem lub klawiaturą. Ustawienia kontrolera można zmienić w opcjach. Moim zdaniem łatwiej się gra padem, gdyż ma lepiej skonfigurowane ustawienia i więcej swobody ruchu. Umożliwiają to gałki, które są niezwykle przydatne w sytuacjach, gdzie piłkarz musi się obrócić o 360 stopni.

Jak, to w grach typu 'online’ przystało, w Fifie możemy spotkać się z niemiłymi sytuacjami związanymi z "lagami". Rozrywka jest, wtedy mało przyjemna i często przez, to można ponieść porażkę nie z własnej winy. Niestety, żyjemy w czasach, gdzie nie każdy może sobie pozwolić na bardzo szybkie łącze internetowe. Osób, które, by sobie chciały pograć jest tysiące…

FO2 korzysta z silnika Fify 06, więc grafika nie jest przepiękna, ale da się pograć.
Najważniejsze jest to, że Fifa Online 2 jest zupełnie darmowa. Smutny jest fakt, że jak się skończą nam pieniądze w grze, to nie będziemy mieli czym zapłacić za kontrakty naszych zawodników. Ci z kolei, po prostu odejdą, a my będziemy musieli grać składem podstawowym lub korzystać z klubów już stworzonych.

"Karne"

Ostatnim ciekawą funkcją FO2 jest rynek transferowy, gdzie można kupić zawodników z poszczególnych klubów. Niestety, nic za darmo. Każdy zawodnik jest inny, ma jakiś tam potencjał. Za taki potencjał właśnie musimy zapłacić. Owy zawodnik będzie, wtedy doskonałym uzupełnieniem dla naszego zespołu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*