FirePhone – pierwszy smartfon od Amazon z nowymi technologiami

Tak jak od dłuższego czasu zapowiadano tak też się stało. Amazon podczas konferencji zaprezentował swój własny smartfon, ktoś powie że smartfon jak każdy ale nie tym razem firma bowiem wprowadziła jako pierwsza nowe technologie m.in: śledzenie głowy użytkownika. Odbywać się to będzie po przez cztery wbudowane kamery termowizyjne, które sprawią że użytkowanie tego smartfona będzie na prawdę czymś wyjątkowym.

"FirePhone"

FirePhone będzie wyposażony m.in w: ekran IPS 4,7 cala, aparat 13MP ze stabilizacją obrazu i obiektywem f2.0. Na pokładzie telefonu znajdziemy także procesor quad-core 2,2 GHz, grafikę Adreno 330 i 2 GB pamięci RAM.

Telefon dzięki dynamicznej perspektywie będzie potrafił rysować grafikę 3D z prędkością 60 klatek na sekundę, prócz tego dzięki tej funkcji będzie można np. przechylać telefon by zainicjować automatyczne przewijanie – warto zwrócić uwagę że Amazon jako pierwszy wprowadza tego typu rozwiązania do smartfona.

Inną bardzo ciekawą funkcją jest Firefly, dzięki temu po przez zdjęcia książek, produktów w sklepie, różnych okładek itp. pozwala wykryć jaki jest to przedmiot ile kosztuje oraz jakie są wystawione dla niego opinie, a jeżeli jakiś zeskanowany produkt nas zainteresuje w każdej chwili będziemy mogli go zakupić zaledwie kilkoma kliknięciami po przez sklep Amazon. Smartfon będzie posiadał wbudowany przycisk dzięki, którym szybko przejdziemy do funkcjonalności Firefly.

Jednak nie na zakupach Firefly kończy swoją funkcjonalność, będziemy mogli także po zeskanowaniu szukać informacji o danej rzeczy np. w Wikipedii, jeżeli np. zeskanujemy jakiś album muzyczny to będziemy mogli odsłuchać go po przez usługi Amazon, bez konieczności wpisywania tytułu albumu itd.
Jak zapowiada CEO Amazonu, Firefly może identyfikować aż 100 milionów produktów, i na tym z pewnością się nie skończy bowiem Amazon wyda SDK dla deweloperów.

Na dobry start posiadacze FirePhone będą mogli nieograniczenie przechowywać swoje zdjęcia w usłudze amazon cloud drive, co z pewnością może być zadowalającą informacją.

Smartfon wyposażony zostanie także w oficjalny sklep do zakupu przeróżnych treści cyfrowych – mowa tu oczywiście o KindleStore, w którym znajdziemy na prawdę wiele ciekawych pozycji.

Telefon będzie dostępny do zakupu w AT&T w cenie 199 dolarów w umowie abonamentowej na 27 dolarów miesięcznie – o polskiej ofercie jak na razie możemy pomarzyć.

Podsumowując Amazon zaprezentował na prawdę świetny sprzęt, z pewnością firma zyska na tym sporą ilość klientów i polepszy swoją pozycję na rynku. Jedyne czego osobiście chce to debiutu sklepu Amazon w Polsce, mam nadzieje że już niebawem to nastąpi.

Jeżeli jesteście zainteresowani jak działa obraz 3D i chcecie trochę więcej poczytać na temat telefonu koniecznie zapraszamy na tą: stronę

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*