Firma Sony podjęła decyzję o wycofaniu się z sektora smartfonów oraz telewizorów

Firma Sony podjęła decyzję, że na przestrzeni trzech lat będzie się wycofywać z sektora smartfonów oraz telewizorów. Co jest tego przyczyną i dlaczego tak wielka firma, która produkuje telewizory od lat podjęła taką decyzję?

Firma Sony to japońskie przedsiębiorstwo założone 7 maja 1946 roku przez Masaru Ibukę i Akio Moritę w Tokio jako Tokyo Telecommunications Engineering Company. Obecnie jest jedną z największych firm, która produkuje elektronikę użytkową. Swoją rozpoznawalność zawdzięczają przede wszystkim dzięki konsoli PlayStation, telewizorom oraz smartfonom. Jednak dwie ostatnie branże notują od dłuższego czasu słabe wyniki.

Swoje rewelacyjne wyniki dzięki sprzedaży konsoli PlayStation 4 niweluje dział smartfonów oraz nieoczekiwanie telewizorów. Zdaniem agencji Reuters prognozy finansowe, mówią o stracie wysokości 1,7 mld dol. do marca przyszłego roku. Stąd też wiceprezes Hiroki Totoki zapowiedział wprowadzenie trzy letniego planu, w którym ograniczą produkcję smartfonów oraz telewizorów. Decyzja ta ma uchronić firmę przed dalszymi stratami.

Wprowadzenie tego planu ma przynosić zyski firmie, nawet jeśli sprzedaż urządzeń spadnie o 30%. Dodatkowo jednak firma chce przeprowadzić restrukturyzację, która nie wróży niestety nic dobrego – można się domyśleć, że chodzi o redukcję pracowników produkcji. Finanse ma, także podreperować zakończenie umowy z FIFA, która pozwoli na zaoszczędzenie 280 mln dolarów.

Czas pokaże czy wprowadzone zmiany przyniosą efekt i poprawią sytuację finansową firmy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*