Global Think Test – Międzynarodowy test dla każdego! Zobacz co można wygrać?!

Firma Kaspersky Lab oraz Mensa zapraszają wszystkich użytkowników internetu z każdego kraju do wzięcia udziału w międzynarodowym teście inteligencji Global Think Test. Test składa się z obszernej gamy gier, quizów i puzzli online, który ma wyłonić osobę która najlepiej i najszybciej poradziła sobie z obliczeniami i kombinatoryką. Oczywiście na uczestników konkursu czekają cenne nagrody rzeczowe oraz nagroda główna pieniężna.

"Umiejętność utrzymywania skupienia i refleks pozwalają wygrywać w grach wideo, ale mogą też pomóc w unikaniu cyberataków. Jeżeli coś jest zbyt piękne, by mogło być prawdziwe, najprawdopodobniej prawdziwe nie jest i w większości przypadków czujne oko może dostrzec, że dana strona lub aplikacja jest fałszywa i niebezpieczna. Jeżeli nie rozpraszają Cię inne rzeczy i nauczysz się utrzymywać skupienie, z pewnością dostrzeżesz potencjalne zagrożenia".

– mówi Jewgienij Kaspersky, prezes i dyrektor generalny Kaspersky Lab.

Ideą konkursu nie są same nagrody, lecz pobudzenie u użytkowników internetu ostrożności, zmysłowości, kreatywności oraz wyrobienie zdrowego rozsądku, które wyrobią u nas w codziennym użytkowaniu internetu automatyczną reakcję na zagrożenia w postaci cyberprzestępczości oraz innych zagrożeń.

Mensa, najstarsze stowarzyszenie badające inteligencję, przygotowała dla uczestników szereg zadań wymagających od nas wysokiego poziomu inteligencji, natomiast Firma Ferrari przygotowała zadania związaną z Formułą 1 w postaci gier, puzzli i testów wideo. Gry te ocenią poziom refleksu oraz koncentracji uczestnika.

"Podobnie jak współzawodnictwo w Formule 1, zachowanie bezpieczeństwa online jest nieustannie wymagającym procesem, a coraz bardziej złożone zagrożenia nie ułatwiają tego zadania. Czas spędzany przez nas w Sieci ciągle się zwiększa i musimy być czujni, by w porę dostrzec potencjalne zagrożenia. Global Think Test od Kaspersky Lab został przez nas wyposażony w zawartość, która pozwoli uczestnikom stanąć przed ciekawymi wyzwaniami sprawnościowymi i uczyć się, by zawsze stać na pole position w kwestii bezpieczeństwa".

– powiedział Neil Martin, dyrektor operacyjny działu badawczego, Scuderia Ferrari.

Konkurs Global Think Test Day odbędzie się 6 września 2014 r. Do wygrania jest nagroda główna w postaci 25.000 dolarów – otrzyma ją uczestnik, który zdobędzie największą ilość punktów w jak najkrótszym czasie. Dodatkowo do wygrania są nagrody rzeczowe: rękawice wyścigowe podpisane przez Fernando Alonso i Kimiego Raikkonena, opłacone uczestnictwo w Grand Prix Formuły 1 w Abu Zabi, tablet Google Nexus, Amazon Kindle, PS4 i vouchery do Google Play, iTunes, Spotify, Amazon.

Każdy z uczestników otrzyma bezpłatnie oprogramowanie bezpieczeństwa Kaspersky Internet Security multi-device zapewniające ochronę komputerów PC, Mac oraz smartfonów i tabletów z Androidem.

Aby wziąć udział w konkursie należy wejść na stronę: Global Think Test – Konkurs i zarejestrować się.

Życzymy powodzenia !

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*