Huawei chwali się swoimi wynikami sprzedaży

Huawei w swoim najnowszym sprawozdaniu pochwalił się, że w trzecim kwartale sprzedał 16,8 milionów sztuk swoich telefonów. Tym samym poprawił swój wynik z zeszłego roku o 23%.

Huawei Technologies to chiński koncern, który specjalizuje się w sprzedaży rozwiązań telekomunikacyjnych oraz informatycznych. Firma została założona w 1988 roku przez Ren Zhengfei w Shenzhen, w prowincji Guangdong, w Chinach. W Polsce firma znana jest głównie za sprawą smartfonów oraz dobrych modemów wykorzystywanych przez takie sieci jak: T-Mobile, Plus (iPlus), Orange (Orange Free), Play (Play Online) czy też Vodafone.

O tym, że Huawei sprzedał tak wielką ilość swoich smartfonów dowiedzieć się można od producenta, który twierdzi, że w trzecim kwartale sprzedał ich prawie 17 mln sztuk. Wynik jest podany w skali całego świata. Cieszy fakt, że 26% z nich stanowiły smartfony z wysokiej półki oraz średniej. Doskonałe wyniki koncern notuje po za granicami Chin. W Państwach Środka sprzedaż wzrosła o 18%, w Ameryce Południowej o 51%, w rejonie Południowej Azji i Pacyfiku o 98%, a na Bliskim Wschodzie i w Afryce aż o 322% !!

Niestety firma nie opublikowała danych ze sprzedaży w krajach z Europy czy Stanów Zjednoczonych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*