Ile Polacy wydają pieniędzy na naprawę swoich smartfonów?

Pora na szybki rachunek sumienia. Wszyscy pamiętamy doskonale stare klasyczne telefony typu Nokia 3310, które przezywały setki upadków, a niektórym służyły jako otwieracze do piwa. Wraz z przełomem w dziedzinie komórek i wprowadzeniu smartfonów – telefonów z dotykowym ekranem liczba napraw diametralnie wzrosła. Ile tak na prawdę Polacy wydają na naprawę smartfonów?

Według danych opracowanych przez Square Trade należymy do tych, którzy niestety ale nie dbają za bardzo o swoje telefony. Potwierdza to fakt, że Polacy w ciągu 7 lat na naprawy smartfonów wydali łącznie 4 miliardy złotych.

Kevin Gillan, dyrektor zarządzający SquareTrade na Europę mówi:

Liczby mówią same za siebie – naprawy i wymiana smartfonów kosztuje polskich użytkowników ogromne kwoty, porównywalne do wielkich misji wojskowych czy pomocy finansowej dla państw.

25 % Polaków przyznaje się, że uszkodziło w ostatnich 2 latach swojego smartfona, a połowa z nich musiała czekać na naprawę do 7 dni. To udowadnia nam, że uszkodzenia to nie drobne usterki a poważne zniszczenia. Większość wypadków, bo aż 1/3 zdarza się w domu, z czego 8% to usterki, które wydarzyły się w toalecie.

Kevin Gillan komentuje to tak:

Nie tylko mamy coraz więcej smartfonów, ale używamy ich bardziej intensywnie niż kiedykolwiek dotychczas – do sprawdzania maili, robienia zdjęć, korzystania z mediów społecznościowych, czy wreszcie do telefonowania. Ponieważ wiele osób posiadających abonament nie płaci jednorazowo kosztu urządzenia, czasami zapominamy jak jest ono drogie aż do czasu jego utraty. Obecnie smartfon stał się niezbędnym urządzeniem, bez którego trudno jest funkcjonować, dlatego uważamy, że możliwość całodobowej wymiany jest bardzo ważnym elementem planu ochrony urządzeń mobilnych .

Myślę, że ten ostatni cytat idealnie odzwierciedla nasze podejście do telefonów, które niestety ale nie są już tak niezniszczalne jak wspomniana na początku artykułu Nokia 3310.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*