Inteligentna klimatyzacja XXI-wieku

Miejscem gdzie najczęściej stykamy się z najnowszymi technologiami jest niewątpliwie Japonia. Technologia jest wszędzie, nawet w toaletach. Firma Hitachi pochwaliła się swoim najnowszym dziełem – inteligentną klimatyzacją. Na czym polega jej działanie?

Hitachi to japońska firma z siedzibą w Tokio. Posiadają bardzo szeroką ofertę produktów, która nie ogranicza się tylko do IT. Działają także w: energetyce, budownictwie, zaopatrzają kolej, motoryzacji czy w medycynie. Branży jest na prawdę wiele. Obecnie Hitachi zaprojektowało inteligentną klimatyzację. Jej główną zaletą jest śledzenie otoczenia i ustawienie temperatury do panujących warunków. Klimatyzacja posiada trzy kamery: termicznej – która wychwytuje zbyt zimne i zbyt ciepłe miejsca w pokoju, zwykłej – śledzącej lokalizację ludzi oraz podczerwonej – wypatrującej obiektów, które mogą przeszkodzić wydmuchiwanemu powietrzu. Urządzenie ustawia strumień powietrza bezpośrednio na ludzi, omijając np. meble czy sprzęt elektroniczny.

Niestety za klimatyzacje XXI wieku trzeba słono zapłacić. W zależności od modelu będzie kosztować między 2200-3600 dolarów.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*