Jak wybrać outsourcing dla firmy?

Wybór dostawcy usług outsourcingowych może być trudny, ale te wskazówki dotyczące zarządzania projektami pomogą Ci wybrać odpowiedniego dostawcę, który spełni Twoje obecne i przyszłe potrzeby i zapewni sukces Twojego projektu

Wybór firmy outsourcingowej – od czego zacząć?
Więc zdecydowałeś się na outsourcing. Droga do tej decyzji była bez wątpienia trudna, ale teraz jest jeszcze najtrudniejsza część: konieczność wyboru partnera outsourcingowego. Jeśli wybierzesz źle – Twoja firma może zaliczyć porażkę, ale właściwa decyzja może prowadzić do cennego związku outsourcingowego na długie lata. Oto kilka kwestii, na które trzeba zwrócić uwagę przy wyborze partnera outsourcingowego.

Zastanów się – jaki masz cel i dlaczego właściwie są Ci potrzebne te outsourcingowe usługi informatyczne. Zaskakujące jest, jak wiele projektów informatycznych rozpoczyna się obecnie bez podstawowego ustalenia założeń. Dlatego, zanim przystąpisz do dowolnego projektu, ważne jest, aby z góry określić:

– swoje cele
– kryteria sukcesu.

Ten krytyczny etap planowania zapewnia skupienie się na tym, co masz nadzieję uzyskać z relacji outsourcingowej.

Teraz, gdy masz już plan, nadszedł czas, aby omówić kwestię wyboru outsourcingu wewnętrznie i zapoznać się z opiniami reszty zespołu. Dla wielu menedżerów outsourcing pozostaje źle kojarzącym się słowem. Musisz to zmienić, bo bez względu na to, ile pieniędzy zaoszczędzisz, ani ile dodatkowego dochodu może wygenerować Twój projekt, będzie skazany na niepowodzenie, jeśli od pierwszego dnia nie będziesz mieć na pokładzie swojego zespołu kierowniczego.

Przygotuj się, aby odpowiedzieć na trudne pytania dotyczące tego, w jaki sposób Twój plan przyniesie korzyści organizacji. Podczas rozmowy zachowaj ostrożność – sukces Twojego projektu outsourcingowego wymaga udziału wszystkich osób w Twojej firmie. Musi być ona przygotowana fizycznie i emocjonalnie, zanim podejmiesz próbę zaangażowania w jej działalność partnera outsourcingowego.

Wybór outsourcingu IT – etap ostateczny
Czas na research pierwsze połączenia telefoniczne. Teraz, gdy Twoja firma rozumie konieczność takiego rozwiązania – nadszedł czas, aby faktycznie rozejrzeć się za godnymi uwagi potencjalnymi partnerami outsourcingowymi, takimi jak https://www.exigo.pl/. Traktuj rozmowy z nimi jako rozmowy kwalifikacyjne. Pomyśl o osobie po drugiej stronie telefonu jako o kimś, kto stara się o pracę w Twojej firmie, starając się dowiedzieć czy:

– zna Twoją branżę?
– ma klientów podobnych do twoich?

Warto też wiedzieć jak długo są w biznesie i czy rozumieją Twoją misję projektu i są przygotowani do współpracy z Tobą, aby osiągnąć ustalone kryteria. To ważne, bowiem pomyślne partnerstwo outsourcingowe opiera się na zaufaniu.

Źródło: Artykuł partnerski

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*