Jeżeli ktoś lub coś nie będzie w stanie rozwijać PC to konsole staną się bezkonkurencyjne

Ten pojedynek trwa już bardzo długo PC kontra konsole. W długim okresie to PC było bezkonkurencyjne – lepsza grafika i infrastruktura dla producentów gier mogła cieszyć.
Niemniej jednak okres ten powoli zaczyna odchodzić do lamusa. Konsole nowej generacji jasno pokazały że parametrami są już na równi a nawet ciut wyżej od większości PC.

Zarówno Microsoft jak i SONY przygotowały swoje produkty w jak najlepszej okazałości i nie chodzi tu tylko o sprzęt, do którego włożymy płyty – posiadacze konsol do swojej dyspozycji dostali masę przeróżnych programów, zniżek, wyjątkowych ofert itd. – a na PC pozostaje wszystko bez zmian.

Producenci są za konsolami
Ten fakt nie może dziwić, sami producenci do konsol odnoszą się z bardziej przyjaznym entuzjazmem, przynoszą one większy dochód, gry nie są piracone (na taką skale jak na PC). I nie tylko na słowach się tu kończy widać to bowiem podczas produkcji wielkich tytułów gdzie producenci wypuszczają swoją grę tylko na konsolę a PC pomijają bądź zostawiają na późniejszy okres.

Przecież PC-towcy mają Steam
Steam to chyba jedyna jak na razie opcja, która może w jakikolwiek sposób wspomóc rozwój PC – niemniej jednak to jeszcze nie jest to czego można oczekiwać. A polski rynek nadal czeka na walutę PLN bowiem gry w euro lub dolarach nie opłaca się kupować ze względu na przeliczenia.

Konsolowy mają swoje gry… na urządzenia przenośne
To jest kolejny i dość duży punkt przewagi konsol, zarówno SONY jak i Microsoft gry ze swoich konsol udostępniają na smartfony, które także produkują – smartfon robi za taką jakby przenośną konsole pokroju np. PS Vita.

Czego PC potrzeba?
Potrzeba przede wszystkim porządnej marki, którą klient kupi wiedząc że to jest właściwy odpowiednik dla konsol – obecnie mamy setki rodzajów komputerów osobistych i taki zwykły Kowalski całe dnie zastanawia się, który wybrać albo bierze ten, który mu wcisną.
Kolejna potrzeba to testowe wersje gier dzięki temu mogłoby się zmniejszyć piractwo, w końcu ludzie pobierają bo nie wiedzą czy dana gra im się spodoba a pamiętajmy nie każdy może pozwolić sobie na zakup kilku oryginalnych gier.

Z pewnością wiele aspektów można by jeszcze poprawić, te co wymieniłem są tylko i wyłącznie moimi przemyśleniami jeżeli macie swoje pomysły itp. piszcie w komentarzach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*