Kolejne ostrzeżenia przed wirusami w e-mailach

Jeszcze wczoraj pojawił się na łamach naszej strony internetowej artykuł z ostrzeżeniem o fałszywych wiadomościach e-mail z Allegro, które zawierają wirusa. Dzisiaj sieć telewizji kablowej oraz dostawca internetu Vectra ostrzega również o fałszywych wiadomościach e-mail, które zawierają wirusy.

Vectra ostrzega, że cyberprzestępcy podszywają się pod pracowników sieci i rozsyłają wiadomości e-mail do abonentów z fakturą VAT. Wiadomości są adresowane z konta [email protected] która zawiera w załączniku plik w formacie .PDF która sugeruje, że znajduje się tam dokument faktury. Po pobraniu pliku od razu jest instalowany na naszym komputerze trojan – czyli sposób działania identyczny jak w przypadku Allegro.

Cyberprzestępcy bardzo skrupulatnie podrobili dokument, posunęli się nawet do wpisania numeru klienta, który na pierwszy rzut wydaje się dobry. Jednak po sprawdzeniu go dokładnie się on nie zgadza. Jest losowy. Stąd też, wzbudziło to podejrzenia pracowników Vectry, którzy od razu zareagowali:

Prosimy o nieotwieranie takich wiadomości, ponieważ grozi to zawirusowaniem komputera

Jeśli jednak ktoś z abonentów dał się oszukać niech czym prędzej przeskanuje swój komputer programem antywirusowym. Ci co jeszcze nie dali się zwieść, niech pilnują się i pod żadnym pozorem nie otwierają załącznika e-maila.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*