Kolejni oszuści w sieci. Kto tym razem i na jaką stronę należy uważać?

W sieci oszustów nie brakuje, wiemy to już od bardzo dawna. Jednak co chwile ktoś daje się okraść w internecie. Wszyscy doskonale znamy oszustów i wyłudzenia firmy Pobieraczek, niedawno też kolejna firma dała o sobie znać, która oszukiwała internautów na cudowne aukcje z samochodami. Co tym razem wymyślono?

W Polsce bezrobocie jest bardzo wysokie. Ludzie brakiem pracy są bardzo zdesperowani i w poszukiwaniu pracy w internecie sięgają się różnych sposobów. Logują się, wysyłają smsy, nabierają się na to, że ktoś napisze za nich CV i dzięki temu na pewno dostaną pracę.

Portal oferujący pracę http://www.e-praca.vv.net.pl działa trochę inaczej. Wchodząc na stronę, nic nie wskazuje żeby coś było nie tak. Jest ładna, staranna, przejrzysta i co najważniejsze zamieszczone oferty są dobrze płatne. Praca dotyczy zatrudnienia zdalnego. Najczęściej jest to praca polegająca na robieniu opisów sprzętu komputerowego. Osoba, która jest zainteresowana pracą, musi oczywiście się zalogować, podać wszelkie dane z numerem PESEL i adresem zamieszkania na czele. Mało kto już doczyta – bo informacja jest skrzętnie ukryta – że aby zarobić musimy napisać aż 3000 artykułów!! Oczywiście w umowie jest szereg haczyków, w której jest mowa że umowa o dzieło jest podpisana na 3 miesiące i jeśli coś nie spodoba się firmie w artykułach mogą oni żądać 25% wypłaty czyli w tym przypadku 660zł. Jest możliwość zerwania umowy, która została zawarta w ciągu 24 godzin jednak koszt anulacji to 67 zł.

Dlatego tak ważne jest abyśmy byli uważni i nie dawali się naciągać, właściciele Serwisu e-praca.vv.net.pl liczą na to, że większość z nas będzie po prostu płacić nie walcząc o swoje prawa. Jest dużo ludzi, którzy ze strachu zapłacą te kwoty. A przecież od razu widać, że coś jest nie tak, gdy np. za zerwanie umowy z pracodawcą trzeba płacić jakąś sumę.

Uważajcie jeszcze raz! Serwis e-praca.vv.net.pl to naciągacze !

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*