Koniec Hotfile.com. Twórcy muszą zapłacić 80 mln dolarów

Uruchomiony w 2001r serwis hostingowy Hotfile.com kończy swoją działalność ze względu na liczne naruszenia praw autorskich wobec, których od 2011 toczył się proces sądowy. Finalna sprawa prawna zmusza autorów do zamknięcia ich serwisu oraz nakazuje zapłacić odszkodowanie w wysokości 80 milionów dolarów studiom filmowym, których własności można było pobrać za darmo właśnie z hotfile.

80 mln dolarów odszkodowania to i tak najniższa uzgodniona stawka bowiem początkowe roszczenia MPAA (Motion Picture Association of America) sięgały szczebla 500 mln dolarów.

Po wejściu na stronę główną serwisu, odrazu ukaże nam się komunikat, który (w języku polskim) brzmi następująco:

W związku z wyrokiem sądu federalnego Stanów Zjednoczonych, który uznał, że Hotfile.com łamało prawo autorskie, strona została zamknięta permanentnie. Jeżeli szukasz swoich ulubionych filmów lub programów telewizyjnych online, jest coraz więcej możliwości, żeby dotrzeć do nich za pośrednictwem legalnych platform.

Jak więc widać walka z piractwem na terenie Ameryki trwa w najlepsze, ogromne odszkodowania, które wprost zmuszają do zakończenia działalności to jedyna droga jaką mogą kierować się władze prawne z zachodu. Warto zauważyć że hotfile to nie odosobniony przypadek, bowiem już spory czas temu zamknięty został również MEGAUPLOAD a inne tego typu serwisy grzały na zimno i same dobrowolnie zakończyły swoją działalność.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*