Koniec iGoogle, nowe MyYahoo!

Google zamyka kolejny projekt, a Yahoo! zyskuje coraz większe warstwy rynku.

Już od jakiegoś czasu większość użytkowników internetu wie, że Google zamyka swój kolejny projekt, czyli iGoogle, który jak wiemy od samego początku rywalizował z MyYahoo. iGoogle zostanie zamknięte 1 listopada 2013r czy możemy więc tu mówić o wygraniu bitwy na tym polu walki przez Yahoo! – chyba Tak.

Już wyjaśniam dlaczego, otóż Yahoo! zamiast zamykać swój projekt, wykonał jego redesign, czyli całe MyYahoo przeszło odświeżenie i śmiało można powiedzieć, że wyszło, im to na bardzo wysokim poziomie, a rzeczą, o której nie można zapomnieć jest to, że każdy użytkownik iGoogle może importować swoje dane do MyYahoo – po prostu cudownie.

"MyYahoo!"

Jak widać powyżej Yahoo! nadal kieruje się prostotą i estetyką co jest chyba dobrym wyborem.
Z panelu na MyYahoo możemy dowolnie personalizować wygląd swojej strony domowej, tzn. możemy dodawać nowe zakładki, zmieniać kolejność boxów czy, choćby nawet zmieniać wielkość strony.
Poza tym do edycji mamy takie podstawowe rzeczy jak zmiana tła strony, szybki dostęp do każdej funkcji Yahoo! i dostosowywanie wyświetlanych newsów – jest bardzo dużo newsów z różnych źródeł, więc jest w czym wybierać.

Podsumowując nowe MyYahoo wygląda tak jak powinno, wszystko zmierza w dobrym kierunku a na tym polu walki Yahoo! już praktycznie nie ma konkurenta, którym jak wiemy było od wielu lat iGoogle.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*