Koniec słabych baterii już w 2016 roku

Wczoraj w Białym Mieście a właściwie Tel Awiwie na sympozjum Microsoftu Think Next zaprezentowano prototyp baterii którą można naładować w kilka sekund. Technologia wkrótce ma zostać opatentowana (a właściwie jest w trakcie) i ma trafić do masowej produkcji już w 2016 roku.

Magazynowanie energii to duże wyzwanie dla naukowców baterie z przed 10 lat konstrukcyjnie niczym się nie różnią od dzisiejszych baterii to wciąż te same Li-ion. Baterie długo się ładują i z czasem tracą swoją zdolność magazynowania energii. Może wynalazek firmy Store Dot zmieni ten fakt ?

Naukowcy stworzyli nanodoty – syntetyzowane chemicznie bioorganiczne, peptydowe cząsteczki, które poprawiają wydajność i pojemność elektrolitu. Tak wypowiedział się na ich temat prezes firmy Doron Myersdorf.:

"Generacja nowych elektrod z jednej strony działa jak superkondensator (bardzo szybkie ładowanie), a z drugiej strony jak elektrody litu o powolnym stopniu rozładowania."

Mimo skomplikowanego brzmienia technologii – prawdopodobnie nie będzie ona droga, gdyż nanodoty wykonane są z powszechnie dostępnych materiałów, poza tym nanodoty są przyjazne dla środowiska, bo są wykonywane z surowców bioorganicznych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*