Mapa cyberzagrożeń Kaspersky Lab

Aktualnie w internecie na każdym kroku mamy do czynienia z różnymi zagrożeniami swojego komputerami. Przeglądając strony, sprawdzając pocztę, pobierając pliki wszystkie te czynności obecnie są zagrożone zarażeniem swojego komputera przez różnego typu wirusy. Czy istnieje na to jakieś rozwiązanie?

Firma Kaspersky Lab uruchomiła cybermapę, która ukazuje wszystkie naruszenia bezpieczeństwa komputerów na świecie. Mamy więc pokazane szkodliwe elementy wykryte podczas skanów, zainfekowane wiadomości e-mail, jak i różnego rodzaju wykryte wirusy. Trójwymiarowy widok Ziemi, na który naniesione są te dane z jednej strony jest naprawdę zdumiewający, z drugiej jednak może przerażać.

Użytkownik mapy może obracać ziemię w lewo i w prawo, przybliżać interesujące go kraje i sprawdzać statystyki odnośnie zagrożeń. Mapa ma za zadanie ostrzec internautów przed możliwością zagrożenia. Ukazuje wszystkie ataki na komputery na całym świecie.

Denis Zenkin, globalny dyrektor ds. komunikacji, Kaspersky Lab powiedział:

„Każdego dnia Kaspersky Lab przetwarza ponad 300 000 szkodliwych obiektów. Dla porównania, trzy lata temu liczba ta wynosiła zaledwie 70 000. Z drugiej strony, zmieniły się również technologie antywirusowe, dlatego bez problemu możemy poradzić sobie z tak ogromnym strumieniem ruchu”

(…)

"Skąd pochodzą te ataki? Gdzie użytkownicy najczęściej klikają szkodliwe odsyłacze? Które rodzaje szkodliwego oprogramowania dominują? To pytania zadawane przez wielu użytkowników. Dzięki naszej nowej mapie krajobrazu cyberzagrożeń każdy może zobaczyć skalę cyberaktywności w czasie rzeczywistym i przekonać się, jak to jest być jednym z naszych ekspertów”

Tutaj możemy zapoznać się z mapką Kaspersky Lab -> Mapa Kaspersky Lab – Cyberzagrożenia

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*