Microsoft Band – smartwatch od Microsoftu. Konkurencja ma powody do obaw

Na rynkach zostały już zaprezentowane nie jedne smartwatche, mamy między innymi te od Samsunga, Apple czy SONY do tego grona brakowało oczywiście wielkiego Microsoftu – ale naszczęście ten pusty kafelek został już załatany.

Microsoft Band – bo tak nazywa się smartwatch od Microsoftu zaprezentowany został nagle z nienacka. Nikt nie oczekiwał że coś takiego się wydarzy a większość wręcz twierdziła że MS przespał kolejną technologiczną nowinkę.

Za pomocą tej nowej zabawki będziemy mogli mierzyć nasz puls, rytm serca, kroki, kalorie oraz jakość snu. Dodatkowo zegarek będzie potrafił podpowiedzieć nam najlepszy trening i umożliwi łatwe zapisywanie tras pokonywanych pieszo, biegiem lub rowerem. Mało tego urządzenie to współpracuje ze wszystkimi najpopularniejszymi usługami fitnesowymi oraz będzie mogło integrować się z każdym telefonem z systemem Windows Phone, iOS oraz Android.

Zegarek prócz standadowych wyżej wymienionych funkcji potrafił będzie dostarczyć nam wiadomości a nawet powiadomienia z serwisów społecznościowych. Do tego główną zaletą będzie obsługa Cortany czyli jedynego asystenta głosowego, który już niebawem będzie obsługiwał w całości język polski.

Co do samych paramentrów Microsoft Band posiada 1,4 calowy ekran o rozdzielczości 320 x 106 pikseli. Oprócz tego zegarek ten ma moduł Bluetooth 4.0, 3-osiowy akcelerometr, żyroskop, czujnik światła, czujnik promieni UV, czujnik temperatury skóry, czujnik potliwości, mikrofon i GPS.
Sprzęt niestety nie będzie całkowicie wodoodporny co prawda producent zapewnia że zachlapania i kurz są mu nie szkodliwe ale jednak szkoda że nie użyjemy go do takich czynności jak pływanie.
Kolejną przeszkodą może być problem z temperaturą na dworze, Band bowiem jest w stanie funkcjonować w temperaturze od -10C do 40C – więc w mroźną zimę w naszym kraju może być problem – ale chyba nie jest to takim utrudnieniem dla człowieka.

Microsoft Band jest już możliwy do zamówienia w trzech rozmiarach – tak aby nikt nie miał za ciasno ani za luźno go nosić. Cena urządzenia wynosi 199 dolarów – czy to mało czy to zadużo nie czas teraz oceniać dopiero po dokładniejszym przetestowaniu będzie można wyciągnąć jasne arumenty.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*