Microsoft Lumia zastąpi markę Nokia

Microsoft cały czas dopina na ostatnie guziki przejęcie Nokii, zmiane nazw przeszło już między innymi oprogramowanie oraz aplikacje spod szyldu Nokii a teraz przychodzi czas na urządzenia mobilne.
Dodatkowo oficjalna strona Nokii została już przemianowana na nowe podstrony w witrynach Microsoftu – co możemy sprawdzić po wejściu pod adres nokia.pl.
Wiemy już że znaną markę Nokia zastąpi nowa marka Microsoft Lumia. Pierwsze zmiany nazw m.in: w portalach społecznościowych objeły już oddziały Nokia France a w ciągu kilku najbliższych tygodnii zmiany te zostaną uwzględnione także w innych krajach.

Samo przejęcie Nokii przez Microsoft nie oznacza że fińska firma znika na zawsze, bowiem traci ona tylko swój oddział odpowiedzialny za smartfony – czyli można powiedzieć że od firmy odpada jej główna część. Nokia nadal będzie zajmować się rozwijaniem swoich innych produtków jak np. mapy.

Zastanawiający jest także fakt jak na telefonach zostanie uwzględniona marka Microsoft Lumia, czy nazwa pojawi się tylko z tyłu a może po obu stronach telefonu, czy to będzie same logo z nazwą czy pełna nazwa nowej marki. Sam osobiście na miejsciu Microsoftu postawił bym na logo z napisem Lumia tylko i wyłącznie na tylnej stronie smartfona.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*