Nexus 5 już jest, drzemie w nim prawdziwy potencjał

Rok temu Google przy współpracy z LG wypuściło na rynek Nexus’a 4. Wszyscy byli zdziwieni decyzją giganta, poprzednie smartfony z serii Nexus tworzyli razem z Samsungiem. Jednak ryzyko się opłaciło i Nexus 4 sprzedaje się dobrze do dziś.

Nexus 4
"NAZWA

Jak każdy flagowy model Nexus 4 doczekał się godnego następcy.
Oto Nexus 5.

"NAZWA

Smartfony z serii Nexus charakteryzują się tym, że mają oryginalny i czysty system android, bez różnych modyfikacji i dodatków producentów oraz najszybszą dostępnością aktualizacji. Wraz z premierą Nexus’a 5 Google zaprezentowano nową wersję systemu Android 4.4, KitKat.

"NAZWA

Nowe dziecko Google i LG prezentuję się dość okazale. Nie widać zbytniego przepychu w konstrukcji urządzenia. Za to w środku drzemie potencjał, nowy Nexus dysponuję 4-rdzeniowym procesorem Snapdragon 800 o taktowaniu 2,3 GHz i grafiką Adreno 330, do tego 2 GB RAMu.
Pamięć wewnętrzna to 16 GB bądź 32 gb. Aparat główny o rozdzielczości 8 Mpix, a przedni 1,3 Mpix. Nagrywanie w 1080p jest już standardem w śród najnowszych smartfonów.
Bateria o pojemności 2300 mAh i opcja bezprzewodowego ładowania. A nasze oczy będą patrzeć na 4,95 calowy ekran o rozdzielczości 1080p, wykonany w technologii IPS TFT o dobrej gęstości 445 ppi. Przód urządzenia chroni szkło Gorilla Glass 3.

Cena urządzenia będzie zależna od wersji jaką wybierzemy, Nexus 5 z pamięcią 16 Gb będzie kosztować 349 USD, a 32 GB 399 USD.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*