Nowa Lumia 735 to świetny smartfon dla każdego

Nokia (a może raczej Microsoft) ostatnio na targach IFA zaprezentowała nowe Lumie 735 oraz 730, są to smartfony że średniej pólki cenowej o nie małych parametrach. Przede wszystkim najbardziej zadowolone będą osoby, które lubią robić sobie tzw. selfie, telefon bowiem został wyposażony w dwa aparaty – tylny 6,7Mpx oraz przedni 5Mpx – dodatkowo dorzucone zostało oprogramowania Nokia Selfie dzięki czemu nasze fotki będą jeszcze bardziej happy 🙂

Standardowo jak przystało na Lumie telefon dostępny jest w kilku kolorach do wyboru. Wersje 730 zakupimy w wersji DualSIM zaś 735 z technologią LTE. Sam telefon cenowo wacha się w przedziale 1000-1200 – niestety po zakupie w pudełku nie ujrzymy słuchawek, ani kabla USB, ani drugiej obudowy do wymiany.

Nie zmienia to jednak faktu że warto wydać pieniądze na ten sprzęt, który wyposażony jest w 1GB RAM i 4-rdzeniowy procesro 1,2GHz – wszystko działa oczywiście pod systemem Windows Phone 8.1 (z najnowszą aktualizacją) przez co doświadczymy w pełni płynne doznania z korzystania.

Na pokładzie dostajemy takżę 8GB pamięci wewnętrznej z możliwą rozbudową po przez karty microSD do 128GB – niestety mimo 8GB w teorii to w praktyce do dyspozycji mamy zaledwie 3GB :/

Sam aparat w naszych testach wykazał się bardzo dobrym odzwierciedleniem rzeczywistości i szczegółów w wykonanych zdjęciach, co powodowało przy powiększaniu zdjęcia że możemy podziwiać w pełni niepikselowe szczegóły.

Co do dzwięku jest on lepszy niż przeciętny, doznamy na prawdę efektywnej jakości dzwięki nawet przy maksymalnej głośności.
Kolejną i chyba najbardziej pozytywnie zaskakującą rzeczą jest wyświtlacz HD o wielkości 4,7 cala o nasyceniu 16M kolorów, pokryty Gorilla Glass – wszystko sprawia wrażenie solidnego wyświetlacza i tak też jest w rzeczywistości nawet z dobrymi kątami widzenia.

Do wad telefonu można chyba zaliczyć brak przycisku do robienia zdjęć – skoro smartfon jest do selfie itp. to warto by takowy przycisk fizyczny się pojawił. Kolejna wada to niestety na ekranie zostają dość widoczne ślady użytkowania ale tak to już chyba jest w większości telefonów. Poza tym żadnych większych wad nie zauważyliśmy.

Podsumowując smartfon ten można zaliczyć do udanych produkcji Nokii i z pewnością będzie cieszył się nie małą popularnością. Tak wieć jeżeli myślicie jaki kupić telefon za małe pieniądze tak już macie odpowiedź, nowa Lumia 735 jest wprost dla Was.

Jeżeli interesuje Was zdanie innych polecamy obejrzeć m.in: poniższy filmik prosto z targów:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*