Obgadulec.pl – polski projekt, który przebije Aska!?

Każdy z pewnością nie raz miał styczność z serwisem ask.fm itp. stronami, ale czy były one w 100% zadowalające? Chyba nie aż tak by móc powiedzieć że spędzisz tam dużo czasu.
Tak więc na same potrzeby użytkowników powstaje serwis Obgadulec.pl, który zapewni nam o wiele więcej możliwości niż jego przeciętne odpowiedniki.

Na temat projektu rozmawiamy z Natalią Petruk:

Witaj Natalio

Witam

Może na początek czym jest wasz nowy projekt Obgadulec?

Jak wiemy, w Internecie pełno jest portali, które oferują funkcje, dzięki którym młodym ludziom łatwiej jest się odnaleźć. Pełno jest serwisów typu Ask, Instagram oraz ich rzetelnych kopii. Jednak my wychodzimy z polskim projektem tworzonym przez młodych ludzi dla młodych ludzi. To my wiemy, co najbardziej potrzebne jest tym, którzy chcą wygodnie spędzić czas w Internecie. Staramy się wszystko dostosować w taki sposób, aby każdy wiedział, co gdzie jest i do czego służy. Tak więc nowy projekt – jest jedynym w swoim rodzaju polskim projektem, który tworzony jest od podstaw, rozwijający się w miarę potrzeb użytkowników.

Skąd pomysł na tego typu serwis?

Posiadamy konto na Tumblr, Ask, Instagramie i na wielu innych stronach. Tagujemy wszystko, by dotrzeć do interesujących ludzi. Jednak musimy wiernie korzystać z wielu aplikacji lub kart w przeglądarce, aby znaleźć to, czego chcemy. Po co to robić, skoro można wszystko to zrobić na jednej stronie? Do tego właśnie dążymy – aby wyeliminować zbędne nieprzydatne funkcje i stworzyć serwis, w którym znajdziemy to wszystko. Pomysł inspirowany jest po prostu Internetem, tym co chwyciło za serca Internautów.

Jakie są główne funkcję Obgadulca, które go cechują?

Opisywanie trzema słowami innych użytkowników – to właśnie główna idea Obgadulca. Jednak, aby nie ograniczać się tylko do tego, możemy też użytkownikowi zadać pytanie, na które może, ale nie musi odpowiedzieć. Wszystko, co napiszemy w czyimś profilu, publikuje się tam od razu – nie musimy czekać na odpowiedź lub zgodę. I to właśnie nas wyróżnia – prostota i wygoda. Dodatkowo posiadamy czat, w którym pisać może każdy użytkownik. Jeśli tylko zechce, będzie mógł wyżalić się, nawiązać nowe znajomości, niekoniecznie zadając innym pytania – po prostu zrelaksować się czatując.

Czym są punkty w serwisie zwane Diamentami i jakie dają/będą dawały one profity użytkownikowi?

Diamenty to nasza waluta wymyślona na potrzeby serwisu. Dzięki nim możemy zakupić znaczek przed nazwą (prefiks), ustawić pasujące nam tło, zmienić kolor nazwy wyświetlanej i wiele innych – wkrótce pojawią się loterie, na których Internetowi hazardziści będą mogli sprawdzić swojego szczęścia. A czy zdobywanie ich jest trudne? Skąd! Wystarczy robić to, co jest naszą ideą: opisywać, pytać, odpowiadać.

Co planujecie dodać/ulepszyć w serwisie w niedalekiej przyszłości?

Obgadulec jest aplikacją strony ZnajdźSiebie, która ma stać się Portalem Społecznościowym – będziemy więc starać się dodać jak najwięcej funkcji, które zagwarantują użytkownikom przetrwanie nudnych dni. Aktualnie pracujemy nad wyeliminowaniem drobnych błędów, dodaniem małych, acz przydatnych opcji. Gdy będziemy pewne, że nasz system jest stabilny – będziemy rozwijać to, czego potrzebują użytkownicy. To oni tworzą nasz portal, bez nich nie damy rady.

Jakie macie plany odnośnie wersji mobilnej?

Aktualnie serwis jest oznaczony jako wersja BETA – póki nie stworzymy oficjalnej wersji i wyeliminujemy wszystkich błędów, nie wydamy mobilnej wersji. Jednak pewne jest to, że takowa powstanie. Aktualnie osobiście korzystam ze strony za pomocą zwykłej przeglądarki w Androidzie i jestem bardzo zadowolona – wszystko działa poprawnie i dosyć wygodnie się ją obsługuje!

Czy można jasno stwierdzić że Obgadulec jest lepszym wyborem niż ask.fm?

Oczywiście. A dlaczego? Ponieważ my oferujemy o wiele więcej. U nas nie ograniczamy się do pytań, możemy opisywać innych. Poza tym Ask jest bardzo słabo moderowany, usuwane są tylko treści, które zagraniczny moderator jako tako uzna za łamiące zasady – my wiemy co może być zagrożeniem dla użytkowników i posiadamy funkcję ostrzeżeń, które mogą być świetnym krokiem, aby użytkownik pojął, że to co zrobił, niekoniecznie zgadza się z naszą ideą. Jest wiele funkcji, które biją Aska na głowę, jednak potrzebujemy użytkowników, którzy zauważą to i zaproszą znajomych.

Z tego co wiemy Obgadulec jest częścią serwisu ZnajdzSiebie.pl, tak? Czy planujecie otwierać jeszcze jakieś inne projekty?

Jeśli uda nam się z tym projektem – brniemy dalej! ZnajdzSiebie ma być stroną z aplikacjami. Główną ma stać się właśnie „znajdź siebie”, która pozwoli poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach. W miarę upływu czasu aplikacji będzie coraz więcej, a wszystko będzie można zrobić korzystając z jednego konta.

Na koniec może opisz Obgadulca w 3 słowach 😀

Obgadulec jest kreatywny, uzależniający i interesujący!

Świetnie… tak więc życzymy wam jak największego sukcesu i popularności. Dziękuje za wywiad.

Również dziękuje i pozdrawiam

A My oczywiście zapraszamy do rejestracji na Obgadulec.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*