Onet przejmuje wysłużony już portal społecznościowy NK.pl

Pewnie wielu z nas swoją przygodę z portalami społecznościowymi zaczynało właśnie z serwisem Nk.pl (dawniej nasza-klasa) choć portal ten początkowo był bardzo przydatny i fajny tak po zmianie właścicieli i całej strony mogę śmiało stwierdzić że stał się on już `nie fajny` a co więcej wszystko poszło w stronę wykupowania tzw. eurogąbek – czyli zwykłego zarabianiu na użytkowniku.

Chętnych na zakup Nk jednak nie brakło i sam Onet przesłał już informację dla mediów, w której poinformował o przejęciu wysłużonego już portalu społecznościowego nk.

A oto fragment potwierdzający tą transakcje:

Grupa Onet.pl, będąca częścią Ringier Axel Springer Media AG, podpisała porozumienie z Excolimp Investemnts (firmą należącą do Rubylight Limited) dotyczące przejęcia NK. Serwis NK.pl powstały w 2006 r. (kiedyś nasza-klasa.pl) jest jedną z największych platform oferujących gry i drugim co do wielkości serwisem społecznościowym w Polsce.

Jak więc widać Onet chce mocno polepszyć swoją pozycje w polskim internecie, pytanie tylko po co im Nk.pl? Portal, który miesięcznie skupia ponad 5,2 mln użytkowników pochwalić się może że jest jedną z czołowych platform z grami w Polsce – warto zwrócić uwagę że Onet posiada w swoim portfolio serwisy oferujące gry online i być może jest to jeden z głównych aspektów, które zainteresowały giganta polskiego internetu.

Cena transakcji nie jest jeszcze znana, choć pewnie nie jest ona wysoka ze względu na słabe wyniki finansowe Nk.
Mamy nadzieje że to przejęcie wyjdzie Nk na dobre i być może zrobią oni coś by polepszyć ten portal.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*