Opaska Mevu, czyli jak płacić ręką bez gotówki?

Gotówka to forma płatności stara jak świat. W dzisiejszych czasach zastępowana głównie płatnościami elektronicznymi. Można płacić kartą lub telefonem. Ale szwedzkiego patentu jeszcze nie było. Czym teraz w niedalekiej przyszłości będziemy mogli zapłacić za zakupy w sklepie, za benzynę na stacji czy opłacić postój w parkomacie?

Szwedzi wpadli na pomysł że dlaczego by nie można płacić ręką. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że zamiast w ręce trzymać gotówkę, mamy założoną opaskę MEVU. Na pierwszy rzut oka jest to zwykła, z eleganckim designem opaska, która kryje w sobie elektroniczny portfel, na którym zakodowana jest waluta bitcoin, za którą zapłacimy za drobne usługi.

Opaska działa na zasadzie ruchu ręką, dzięki którym w specjalnych urządzeniach, np. parkomatach, automatach z kawą, napojami itd zapłacimy za usługi. Podchodzimy do automatu, jednym ruchem ręki opłacamy np. parking. Twórcy opaski MEVU zapewniają, że opaska jest w pełni bezpieczna. Nawet w przypadku zguby ktoś kto nam jej nie odda, zbyt wiele nie będzie wstanie wydać. Opaska jest bowiem zaprojektowana, by opłacać tylko drobne rzeczy.

Na razie to daleka przyszłość, ale może kiedyś będziemy mogli po prostu machnąć ręką, by zapłacić za kawę w automacie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*