Pierwszy holograficzny smartfon na świecie?

Całkiem niedawno firma Amazon zaprezentowała smartfona Fire Phone, który za pomocą czterech kamer jest w stanie wygenerować obraz dostosowany do jego punktu widzenia. Jednak Chińczycy poszli o krok dalej i ujawnili najnowszy prototyp Takee 1. Czym nas zaskoczy ten smartfon?

Takee 1 oprócz wbudowanych kamer, które śledzą wzrok użytkownika i dają poczucie obrazu holograficznego to jeszcze tworzą interakcję dzięki której można obracać "obraz w powietrzu".

Na prezentacji, która niedawno ujrzała światło dzienne widać wszystko doskonale jak to ma działać. Jednak jest to prezentacja, która wybiega bardzo daleko w przyszłość, ponieważ obecny Takee 1, który powstał ma wbudowane 4 dodatkowe kamery, które prezentują się bardzo topornie i nie dają efektu taki jak powinien być. Jednak Chińczycy dają nam słowo, że to tylko przejściowe rozwiązanie i sami mówią, że smartfon z dwiema kamerkami u góry i dwiema na dole nie ma racji bytu ani wizualnego ani praktycznego.

Smartfon jest wyposażony w 5,5-calowy ekran Full HD, ośmiordzeniowy procesor MediaTeka, 2 GB RAM-u i aparat 13 Mpix z sensorem Exmor RS. Całość dopełnia bateria, która ma pojemność 2500 mAh.

Pierwszy tego typu smartfon ma się pojawić do sprzedaży w edycji bardzo bogatej, bo w obudowie będzie znajdować się 18-karatowe złoto.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*