Pierwszy kanał telewizyjny w rozdzielczości 4K. Sprawdź gdzie?

W Rosji operator telewizji satelitarnej NTV-Plus poinformował, że do końca roku 2014 lub na początku 2015 wprowadzi jeden kanał w rozdzielczości Ultra HD 4K. Oleg Kolesnikov, dyrektor techniczny NTV-Plus powiedział, że testowany sygnał 4K podczas retransmisji z Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi przyniósł ogromne zainteresowanie.

Platforma NTV-Plus, której właścicielem jest spółka Gazprom-Media, powstała w 1996 roku. Obecnie prowadzi kanały w systemie obrazu 3D oraz Full HD.

Kolesnikov na targach MIPTV w Cannes we Francji powiedział:

Różnice pomiędzy HD i Ultra HD są bardzo widoczne. Potrzebujemy nowego interfejsu HDMI 2.0, w przeciwnym wypadku będziemy ograniczeni do 25-30 klatek na sekundę (HDMI 1.4). Nowe chipsety, które pojawią się jeszcze w tym roku, i dekodery, będą oznaczać, że widzowie będą mogli zobaczyć dynamiczne treści sportowe przy 50-60 klatkach na sekundę.

Gdy te nowe elementy będą dostępne, odbiorcy będą mogli cieszyć się prawdziwymi treściami sportowymi. Relacje sportowe, zarówno do oglądania w domu jak i do dystrybucji kinowej, są niezwykle ważne. My w NTV-Plus posiadamy duże doświadczenie w dostarczaniu sportu w 3D do kin, i zamierzamy to kontynuować. 4K będzie następnym poziomem, być może dla takich imprez, jak Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Kiedy w 2018 roku w Rosji odbędą się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018, technologia 4K będzie wystarczająco dojrzała do przyjęcia na rynku masowym.

Podczas gdy w Polsce cały czas mamy tylko parę kanałów w HD, na świecie w tym w Rosji wprowadzają już technologie obrazu 4K. Czekamy zatem na wielki krok w Polsce, gdzie chociażby w TV puszczą kanały w rozdzielczości Full HD.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*