Pinterest przejmuje startup VisualGraph do rozpoznawania obrazów

W poniedziałek rozrastający się na świecie Pinterest nabył startup VisualGraph, do ulepszenia swojej wyszukiwarki a w tym lepsze rozpoznawanie obrazów dzięki czemu użytkownik otrzyma jeszcze więcej wyników wyszukiwania, które z pewnością mogą go zainteresować.

Warunki transakcji nie zostały ujawnione, ale Pinterest przejął zarówno pracowników VisualGraph jak i ich technologię.

Pinterest na obecny moment oferuje wyszukiwanie obrazów, po przez to jak zostały podpisane przez udostępniającą osobę (użytkownik sam opisuje co się znajduje na zdjęciu), nabycie VisualGraph ma ten proces o wiele bardziej ułatwić bowiem technologia oferowana przez ten startup potrafi sama przedstawić co może znajdować się na obrazku, dzięki temu jeżeli autor nie podpiszę grafiki nie ma się co bać że przeoczymy ją w wynikach wyszukiwania.

Na stronie VisualGraph widnieje już informacja o przeprowadzonej transakcji (j.ang)

Warto zwrócić również uwagę na ciekawe CV współzałożyciela i CEO VisualGraph, Yushi Jing (znany też jako: Kevin Jing) pracował bowiem w samym Google gdzie pomagał rozwijać pierwszy program do edycji zdjęć po czym pełnił w firmie role Starszego Badacza. Jing przyczynił się także do przygotowania 35 wniosków patentowych (otrzymał tylko 12) w zakresie mediów i reklamy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*