Podsumowanie konferencji Apple – jest wręcz idealnie!

Tak jak wielu przypuszczało Apple zaprezentowało nowego a może lepiej zabrzmi nowe iPhone-y, dodatkowo poznaliśmy nowy system płatności Apple Pay oraz długo wyczekiwany Apple Watch.

Nowe smartfony od Apple zwą się iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus – pierwszy z nich posiada ekran 4,7 cala a w wersji Plus otrzymamy aż 5,5 cala.

Nowe telefony w konstrukcji są cieńsze od swoich poprzedników. Obie wersje telefonu posiadją 64-bitowy procesor Apple A8 i nowej generacji koprocesor M8. Nowy procesor ma być o 20% szybszy od poprzedniego i posiadać o 50% szybszy układ graficzny. Koprocesor M8 mierzy nie tylko ruch, ale także wysokość względną jaką pokonał użytkownik.

Rozdzielczość ekranu o przekątnej 4,7 cala wynosi 1334 x 750 pikseli. 5’5-calowy wyświetlacz posiada rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli. W porównaniu do poprzednich wersji iPhone’a 5/5s/5c to aż o 38% (4,7") lub 185% (5,5") więcej pikseli – z pewnością jest to zadowalający fakt.
Apple postanowiło także zastosować poziomy widok ekranu, dodatkowo firma zapewniła że aplikacje nie przystosowane do większych ekranów będą odpowiednio skalowane.

Warto wspomnieć o tylnej kamerze, która uzyskała autofocus i nadal prosperuje 8 megapikselami. Zwiększyła się także wielkość wykonywanych panoram, które mogą obecnie posiadać do 43 megapikseli.

Co więcej iPhone 6 i iPhone 6 Plus wyposażony został w technologie NFC, która pozwala na dokonywanie transakcji zbliżeniowych, które powiązane będą z nową usługą Apple Pay.

Kolejnym i jednym z najfajniejszych produktów zaprezentowanych podczas konferencji był przede wszystkim Apple Watch.

Sam produkt charakteryzuje się świetnym designem, który na pierwszy rzut oka wcale nie musi wyglądać na zaawansowany technologicznie zegarek.
Dzięki Apple Watch uzyskamy dostęp do większości naszych usług Apple np. smsy, kontakty, muzyka, aplikacje itd. Warto zwrócić uwagę na ciekawą opcje, która gdy otrzymamy smsa sama zaproponuje nam gotową listę odpowiedzi a jeżeli to nas nie zaciekawi będziemy mogli wysłać różnorakie emotikony. Apple Watch posiada narzędzia developerskie dzięki czemu aplikacje z pewnością będą powstawać na to urządzenie w szybkim tempie – większość najpopularniejszych aplikacji jak np. facebook, twitter, nike jest już dostępna tak więc będzie w czym wybierać.

Apple Watch pojawić ma się na początku 2015 r i będzie kosztować 349 dolarów.
A skoro jesteśmy już przy cenach, to nowe iPhone-y kupimy w następujących stawkach i w możliwych rozszerzeniach 16GB, 64GB, 128GB.

Jak Wam się podoba?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*