Podzespoły od AMD i Intela w Steam Machines

Chyba już większość z nas wie, o co chodzi ze Steam Machines. Jeśli, jednak ktoś byłby "nie w temacie", to zapraszam do zapoznania się ze wcześniejszymi artykukułami:
Steam Machines – nowe urządzenie dla graczy
Steam Machines – znana specyfikacja sprzętowa.

Tak jak napisałem we wstępie, sporą rolę przy projektowaniu całości miało odegrać NVidia. Jednak firma AMD oraz Intel nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Efektem tego jest przyłączenie się tych firm do współpracy przy tworzeniu nowych komputerów.

W wywiadzie udzielonym portalowi MaximumPC Doug Lombardi powiedział, że, choć pierwsza fala prototypów wyposażona jest głównie w karty od NVidia, to nie ma co obawiać się o ewentualny monopol. Od 2014r. zobaczymy w sklepach również te komputery wyposażone w podzespoły AMD oraz Intela. Doug Lombardi wspomniał również, że firma Valve współpracuje ze wszystkimi trzema firmami, tak, by uzyskać satysfakcjonujące efekty.

Jak będzie wyglądała kwestia wydajności? Jakie podzespoły okażą się lepsze – od AMD, od NVidii, czy może od Intela? Trudno powiedzieć, gdyż każda z tych firm tworzy świetny sprzęt. Znowu będziemy mieli do wyboru, do koloru. Każda z tych firm posiada swoje grono wielbicieli, którzy mają swoją opinię. Przypuszczam, że podobnie będzie w przypadku Steam Machines.

Źródło: www.polygon.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*