Polska firma produkująca głośniki wydłuża okres gwarancyjny swoich produktów

Kupując nowy sprzęt najczęściej sugerujemy się jakością oraz niewątpliwie ceną. Tak jest niezmiennie od lat. Dopiero na dalszym miejscu jest gwarancja sprzętu, która jednak zazwyczaj jest na rok lub dwa lata. Firma Tonsil z Polski ogłosiła, że na wszystkie swoje nowe produkty będzie dawać 5 lat gwarancji.

Firma Tonsil na pewno wielu ludziom w Polsce nie kojarzy się w sumie z niczym. A jest to korporacja prężnie działająca w dziedzinie produkcji głośników we Wrześni, założone w marcu 1945 roku przez dyrekcję Polskiego Radia w Poznaniu. Nazwa Tonsil jest używana od roku 1960. Od lat 1973-1974 firma korzysta z licencji firmy Pioneer i posiada wyłączność produkcji na 18 typów głośników. Następnie współpracowali z Unitrą. Jednak po roku 1989 kiedy Polska otworzyła się na rynki zagraniczne firma Tonsil utraciła pozycję lidera na rynku. W 2007 roku firma upadła.Obecnie spółka działa pod nazwą konsorcjum Tonsil-Meble i produkuje oprócz obudów do zestawów głośnikowych, głośników i zestawów to również produkują meble.

Obecnie w celu jeszcze większej poprawy wizerunku firmy, konkurencyjności na rynku oraz niezawodności Tonsil wprowadził pięcioletnią gwarancję na swój sprzęt muzyczny.

Właściciel Tonsilu, Sławomir Wieszczeciński mówi:

"Nie tylko wysoka jakość dźwięku ale i jakość wykonania jest dla nas bardzo ważna. Po szeregu przeprowadzonych reorganizacji, zmianach produkcyjnych i doborze nowocześniejszych podzespołów zdecydowaliśmy się wydłużyć gwarancję do 5 lat. Nie ustajemy jednak w wysiłkach. Ten etap mamy już za sobą, więc możemy skupić się na kolejnym, którym będzie nowoczesny design naszych nowych produktów."

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*