Polskie strony nie inwestują w zaplecze. Poważny błąd !?

Zaplecze w polskich stronach to bardzo znikome zjawisko, w odróżnieniu do stron pochodzących zza oceanu śmiało można powiedzieć, że jesteśmy daleko w tyle

Zaplecze – czyli podstrony takie jak np. o nas, kariera, zespół itp. – bardzo trudno w polskim internecie odnaleźć a, jeżeli już nam się uda takowe rzeczy znaleźć to możemy nazwać się szczęściarzami.

Dlaczego to takie ważne

Dla zwykłego użytkownika, który chce po prostu skorzystać z usług danej strony to nic wielkiego, ale dla osób, które same tworzą projekty czy po prostu chcą się zapoznać z danym projektem to takie podstrony naprawdę są ważne. Ja osobiście zaliczam się do osób, które na takich podstronach poznają projekty ich całą strukturę, zespół i wiele więcej. Przeglądałem wiele stron z Ameryki, Rosji, Niemiec no i oczywiście z Polski i niestety muszę stwierdzić, że bardzo, ale to bardzo wiele stron z naszego kraju owego zaplecza nie posiada lub wszystko znosi się tylko do podstrony o nas, a w najgorszym wypadku śmiało można powiedzieć, że wiele stron jest bezpańskich.

Pozwolę sobie pokazać kilka Polskich stron, dość znanych:

 • nk.pl – Jedyna podstrona z zapleczem to kariera (kiedyś o nas) za co oczywiście spory plusik. Jednak mimo tego więcej już nie zobaczymy, zespół – możemy o tym zapomnieć, jakieś video promujące team itp. też brak. I można, by to tak wymieniać dalej.
 • allegro.pl – Jest o nas, gratulacje, ale to bardzo skromna podstrona, na której widnieje sam tekst z informacją o właścicielu i to koniec, nadal wiele brakuje.
 • fotka.pl – Podstrona o nas podobna jak ta na allegro, ale jest o wiele lepiej, bowiem odnajdziemy na tej stronie, chociaż team i przyjaciół witryny, więc jest co czytać i trochę możemy od zaplecza się dowiedzieć.
 • wykop.pl – tutaj zaplecze to już totalne nic, przeczytamy tylko czym jest wykop, zero informacji o zespole, żadnych video, obrazków a o podstronie kariera możemy pomarzyć.
 • I tak mógłbym wymieniać strony jedna po drugiej, dlaczego wiec polscy twórcy nie chcą inwestować w podstrony zaplecza, czy to takie trudne czy boją się ujawnić? Za przykład podam kilka stron, na których owe zaplecze jest w bardzo dobry wykonaniu:

 • quora.com – świetne wykonanie po wejściu w link About mamy dużo do robienia m.in: możemy poznać team projektu jak widać oni się nie ukrywają, do tego zakładka kariera z video, zdjęciami biura i bardzo dobrze napisanymi tekstami po prostu świetne wykonanie.
 • mail.ru, yandex.com – to największe w Rosji strony internetowe posiadają także bardzo fajne zaplecze są video, team, opisy, zdjęcia i wiele więcej po prostu aż takie podstrony chce się odwiedzać.
 • asana.com – kolejna świetnie wykonana strona z zapleczem, podobnie jak do poprzedników znajdziemy tam świetne opisy, zdjęcia, team i wiele więcej ciekawych rzeczy.
 • I również w tym przypadku mógłbym strony wymieniać w nieskończoność. A, więc dlaczego polskie strony tego typu działań unikają a strony zagraniczne nimi zachwycają, czy wynika to z lenistwa polskich twórców czy po prostu nie chcą się ujawniać ? Trzeba przyznać jest to bardzo absurdalna rzecz, bowiem zaplecze to kilka podstron, które prezentują nas od środka, a brak takich podstron tylko nas może od środka niszczyć, bo, kto z ludzi wyższego szczebla zainteresuje się owymi projektami bez wiedzy, kto tym kieruje itp.

  O nas, kariera, team… co jeszcze?

  Dość ważnym elementem może się także okazać podstrona partnerzy/współpracownicy, bowiem dzięki niej będziemy mogli zaprezentować innym, z kim działamy na jakich zasadach i w jakim celu . Oszczędzimy sobie tym zaśmiecanie strony głównej naszej witryny a wszystko będzie ładnie i estetycznie ułożone co zachwyci naszych odbiorców.

  Na koniec dodam tylko kilka słów co zyskujemy dzięki zastosowaniu dobrego zaplecza, bowiem zyskujemy przede wszystkim reklamę i promocje naszego projektu, media mają dzięki temu większe pole manewru aby opisać dany projekt a inwestorzy czy ludzie biznesu mogą się jeszcze bardziej zaciekawić nami, jeśli przedstawimy wszystko w dość okazały sposób. Wykonanie takich podstron nie zajmuje sporo czasu a z pewnością zapewni nam ten dodatkowy punkt w oczach innych.
  A co wy o tym myślicie?

  Leave a Comment

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *
  *