Premiera XBOX One w Polsce

Już dzisiaj konsola X-Box One od firmy Microsoft ma debiut w Polsce. Kolejna wersja po X-Box 360 od dzisiaj do kupienia w sklepach w naszym kraju. Co oferuje swoim graczom nowa konsola?

X-Box One to przede wszystkim wiele godzin rozrywki przy takich hitach jak: Call of Duty: Advanced Warfare, FIFA 15, Assassin’s Creed Unity czy Rise of the Tomb Rider. Oprócz tego, że konsole zawsze były dedykowane graczom, Microsoft postanowił wreszcie przełamać ten stereotyp i wyposażył X-Box One w dodatkowe funkcje. Od teraz na konsoli możemy korzystać z YouTube, komunikować się za pomocą Skype ze swoimi znajomymi oraz oglądać wideo. Dodatkowo na dysku twardym możemy przechowywać dowolne pliki w postaci muzyki, filmów czy zdjęć oraz odtwarzać je w dowolnym momencie, gdy mamy na to ochotę na wielkim ekranie. Dodatkowo do tego wszystkiego dochodzi ulepszony sensor ruchu, który pozwala na jeszcze większą radość z grania "w ruchu". Nowy kinect pozwala na śledzenie aż 6 osób grających, sensor odróżnia dłonie od reszty ciała i dodatkowo jest wyposażony w kamerę Full HD.

Tomek Świeściak, przedstawiciel biura prasowego Xbox Polska Microsoft w wywiadzie powiedział:

Dzięki takim urządzeniom jak na przykład Sensor Kinect jesteśmy w stanie sterować konsolą za pomocą ruchu własnego ciała, czyli nie wykorzystując żadnych klawiatur, kontrolerów czy urządzeń wskazujących. Sterujemy tylko za pomocą ruchów naszego ciała, czyli intuicyjnie. Jeżeli widzimy na ekranie na przykład piłkę podczas grania w piłkę nożną, to wystarczy wykonać normalny ruch kopnięcia tej piłki własną nogą, a na ekranie będzie on odwzorowany. Jest to technologia, która potrafi rozpoznać tak drobne ruchy, jak na przykład ruchy poszczególnych palców u rąk. W niektórych momentach nawet są to ruchy gałek ocznych czy powiek. Technologia zdecydowanie przyszłościowa i dla konsumentów, którzy są ciekawi gadżetów, będzie to na pewno przyszłość.

Świat konsoli zmienia się. Microsoft wprowadzając zmiany w nowym X-Box One chce tym samym powiedzieć, że konsola nie służy już tylko do grania, ale staje się centrum rozrywki dla całej rodzinie. Konsola ma być też centrum multimedialnym i zastąpić powoli komputery dzięki dyskowi twardemu, który pozwala na przechowywanie multimedii.

Konsola pozwala na nową formę spędzenia wolnego czasu dla całej rodziny. Możemy grać całą rodziną w gry, więcej spędzać czasu z dziećmi, czy czerpać radość z "wygibasów" przed telewizorem mamy czy taty.

Tomek Świeściak dodaje:

Gry sportowe Kinect Sports są idealną propozycją dla rodzin, które chcą spędzić czas wspólnie i aktywnie, tak żeby dzieci nie siedziały na kanapie i nie patrzyły się w telewizor kompletnie bez ruchu, tylko, żeby pojawił się taki element, który zmusi dzieciaki do tego, żeby się ruszały. Są także tzw. party games, czyli gry używane na imprezach. To mogą być gry taneczne, np. z serii Dance Central

Wraz z premierą X-Box One w Polsce, konsola we wrześniu zadebiutuje jeszcze w 26 innych krajach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*