Pułapki z wirusami na Facebooku

Od dłuższego czasu na Facebooku pojawiło się wiele oszustw i zagrożeń dla naszego komputera. Kolejnym sposobem na złapanie wirusa są pojawiające się na tablicy powiadomienia, że ktoś z naszych znajomych dodał swoje nagie zdjęcia.

Pułapka działa bardzo prostolinijnie i sięga do naszych pierwotnych instynktów żerujących na ciekawości. Przeglądając tablicę z nowościami na "fejsie" widzimy powiadomienie, że ktoś z naszych znajomych dodał swoje nagie zdjęcia. Oszołomieni tym newsem klikamy od razu w link, pod którym znajduje się już wirus, który zaraża nasz komputer. Żadnych zdjęć oczywiście tam nie znajdziemy, zostaniemy poinformowani, że aby obejrzeć filmik koleżanki musimy przeinstalować Flasha. Oczywiście plik, który ściągniemy to wirus.

Tak, więc pod żadnym pozorem nie ulegajmy pokusie, bo oszuści czekają tylko na nasz błąd. Na razie fałszywa aplikacja krąży za granicą, jednak znając szybkość tego typu "łańcuszków" za chwile pojawi się w Polsce. Podobnych akcji na Facebooku jest ogrom, ostatni z takich popularnych to news na tablicy o tym, że "Rosja wycelowała rakiety w Polskę" lub "Zobacz jak skończyła się zabawa nastolatków w słoneczko".

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*