Rewolucja konsol i gier

Od wielu tysięcy lat ludzie znajdują sobie zabawy, gry, rozrywki, aby umilić sobie czas. W średniowieczu prowadzono walki na miecze, a teraz możemy nimi powalczyć grając w Xbox 360 Kinect. Młodzi gracze mogą nie pamiętać, że kiedyś konsole nie miały takich świetnych tytułów do dyspozycji, jak w dzisiejszych czasach. Dla nich kultowy Mario od razu był w 3D, a w rzeczywistości musiało to trochę potrwać, zanim mogliśmy oglądać jego świat z każdej perspektywy.

Na początku, zanim pojawiły konsole do grania, wynaleziono pewne wspaniałe urządzenie, które sprawiało wiele zabawy podczas gry, czyli Amiga – Pierwszy komputer rodzinny. Służył on głównie do grania w gry, lecz także można było na nim normalnie pracować, jak na komputerze. W skład zestawu wchodziły: myszka, klawiatura i monitor. Myszka od Amigi była bardziej płaska, niż ta której używamy obecnie.
Jedną z gier na Amigę wspominam nadal, chodzi tu o świetny Pong. Była to gra polegająca na odbijaniu małego kwadrata, za pomocą prostokąta. Zadaniem było trafienie przeciwnikowi ( który też jest prostokątem ) punktu. Amiga powstała w 1985 roku.

Kolejna konsola jest chyba najbardziej znana na świecie. Czy ktoś z Was pamięta, jak trzeba było do konsoli wkładać kasety ? Jeśli tak, to znaczy, że pamiętacie NES – Nintendo Entertainment System . W Polsce bardziej znana jest pod hasłem : Pegazus. Najpopularniejsza chyba gra na tą konsolę, to wspomniane we wstępie Mario . Każdy chyba zna grę, w której stoi się hydraulikiem, a przesuwa się tło i atakują Nas grzybki PAMIĘTAJCIE : Jeśli ktoś zna Nintendo, to na pewno musi znać Mario.
"Super
Kolejną grą na Pegazusa będzie popularna Contra, czyli chodzimy w jedną stronę ( jak to w grach na NES ) i zabijamy wrogów, którzy próbują Nas zrobić to samo z nami.
Oczywiście nie może zabraknąć najfajniejszej gry ( moim zdaniem ), w której za pomocą pistoletu, zabijamy niewinne kaczki, lecz jeśli nie trafimy to zostaniemy wyśmiani przez podłego psa.
Następna konsola to Playstation, czyli przełom w świecie konsol i gier, ponieważ zaczęła tu panować grafika 3D, w której widzieliśmy wszystko, co Nas otacza i mogliśmy iść, aż nie zatrzyma Nas niewidzialna granica. Jedna z bardziej popularnych gier na tą konsolę to moim zdaniem: Tekken lub Crash Bash.
Tekken to lekka nawalanka, w której się tylko bijemy i nic więcej, natomiast Crash Bash, to gra z uroczym liskiem, który razem z przyjaciółmi pokonują zło na świecie i występują w pewnego rodzaju turnieju.
"Tekken
Kolejna konsola to wspaniała Playstation 2, czyli ulepszona wersja Playstation. Grafika w grach się zmienia, tytuły gier się zmieniają, a także można mieć specjalną kamerkę, która służy do niektórych gier, jak na przykład Stuart Malutki.
Następną konsolą jest, jak się domyślacie, Playstation 3, gdzie system grania się bardzo zmienia. Tytuły mają lepszą grafikę. Popularna gra na Playstation 3 to Uncharted . Zamiast kamerki, jak w Playstation 2, to w 3 mamy całkiem przełomowy system, czyli Playstation Move. Za pomocą kontrolera ruchu, możemy poruszać postacią na ekranie. Największym przeciwnikiem PS jest Xbox 360. Do Xbox’a 360 można dokupić coś świetnego, czyli sensor ruchu Kinect. Polega na tym samym co kontroler ruchu Move, lecz tu nie posługujemy się żadnym kontrolerem, tylko sterujemy całym ciałem, co uważam za lepsze.
"XBOX
Mam nadzieję, że udało mi się Wam w prosty sposób opisać z lekka, niektóre konsole;brak chociażby PSP, bo to jest już przenośna konsola, a tego nie opisuję i wiem, że opuściłem też Nintendo Wii, ale w Nintendo Wii nie grałem, więc nie mogę Wam opisywać czegoś, z czym nie miałem do czynienia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*