Rockstar ukradło utwory!

Zapewne każdy z was słyszał o najnowszym nabytku Rockstar GTA V. Zresztą trudno nie usłyszeć o tak gigantycznej produkcji. Gra pochłonęła ogromy budżet, była najbardziej oczekiwaną grą tego roku i cała produkcja zwróciła się w dzień premiery ! Ale wracając do tematu Raper Daz Dillinger twierdzi, że Rockstar bezprawnie wykorzystało dwa jego utwory "C-Walk" oraz "Nothin’ But the Cavi Hit" które możemy usłyszeć na stacji West Coast Classics. Podobno firma kontaktowała się z raperem w celu ustalenia ceny za możliwość wykorzystania powyższych utworów w grze. Rockstar zaproponowało mu 4271dolarów za użycie obu utworów, lecz raper uznał to za zniewagę i brak szacunku i bez chwili namysłu odrzucił tą ofertę.

Rekompensata !


Raper złożył pozew do sądu w którym domaga się kwoty znacznie wyższej niż zaproponowana przez Rockstar albo zniszczenia wszystkich niesprzedanych kopii gry. Rockstar ma teraz czternaście dni na odpowiedź w tej sprawie. Jeżeli zdarzenia te są zgodne z rzeczywistością to Rockstar ma teraz 2 wyjścia albo wykona jedno z żądań rapera – zapłaci mu odszkodowanie lub zniszczy wszystkie kopie gry albo wprowadzi patch który najzwyczajniej w świecie usunie te "problemowe" utwory.

To nie pierwszy raz !


Piosenkarz Michael Washington z zespołu Cypress Hill, pozwał Rockstar za bezprawne wykorzystanie jego wizerunku w poprzedniej wersji GTA: San Andreas. Sprawę przegrał, gdyż sąd uznał, że postać CJ-a z gry przypomina Washingtona w takim samym stopniu co setki innych czarnoskórych mężczyzn… Ciekawe jak będzie tym razem ?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*