Rosyjski rząd zamierza wesprzeć finansowo patriotyczne gry

W Rosji to się dzieje. Władze naszego wschodniego sąsiada chcą poprawić wizerunek swojego kraju za pośrednictwem gier komputerowych. Jest też kwestia wprowadzenia zakazu sprzedawania gier, które posiadają fakty "sprzeczne z historią".

Główną rzeczą, jakiej oczekujemy od producentów gier wideo, jest realizm i wierne odtworzenie historycznych wydarzeń. Tworzenie negatywnego obrazu rosyjskiego żołnierza jest niedopuszczalne. Gry wideo mają nie tylko wartość rozrywkową, ale także edukacyjną i mogą odegrać znaczącą rolę w uczeniu patriotyzmu.

Takie zdania padły na łamach rosyjskiego dziennika "Izwiestia" przez Arsene Mironow’a, doradcę rosyjskiego ministra kultury, Władimira Medinsky’ego. Według jego zapewnień, rosyjski rząd jest gotów sfinansować gry, które dość konkretnie odniosą się do patriotyzmu.

Prawdopodobnie trwają już negocjacje z rosyjskimi producentami gier komputerowych, którzy mogliby się podjąć wykonania takich gier. Jeśli wszystko pójdzie dobrze to prace ruszą już w przyszłym roku.

Wprowadzanie patriotycznych gier to jednak nie wszystko. Rosyjski rząd zamierza wprowadzić zakaz sprzedawania zachodnich gier, które "dyskredytują rosyjskiego żołnierza" i "zafałszowują historyczne fakty". Przykładem jednego z takich tytułów jest gra Company of Heroes, którego druga część wywołała u naszego wschodniego sąsiada niemiłą reakcję. Właśnie w tym przypadku rosyjskie Ministerstwo Kultury rozważa możliwość zakazania dystrybucji tego typu gier na terenie Rosji.

Jak myślicie, czy to dobre posunięcie ze strony rosyjskiego rządu?

Źródło: www.hollywoodreporter.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*