Samsung Galaxy Gear – innowacyjny zegarek

Zegarek od zarania dziejów służył do odmierzania czasu. Era nakręcanych zegarów z kukułką poszła już do muzeum, a na salony wchodzą już zegarki, które kukułki nie mają, za to wyposażone są w inne bajery. Zobacz jakie.

Samsung Galaxy Gear to bardzo stylowy i elegancki zegarek, który służy nie tylko do odmierzania czasu czy funkcji budzika do pracy. Za pomocą Gear odbierzesz telefon, wyślesz SMS, a nawet sprawdzisz swoją pocztę. Funkcja SVoice wydaje polecenia, które zegarek realizuje, SmartRelay natomiast przerzuci treść z ekranu zegarka do smartfona.

Wyświetlacz zegarka jest w technologii AMOLED o rozdzielczości 320×320 MPx, wielkość ekranu to 1,63". Specjalnie dla tego zegarka firma Samsung zamówiła najnowszy interfejs Androida. Ekran jest całkowicie dotykowy, gdy chcesz dostać się do kolejnego menu Gear przejeżdżasz palcem jak w telefonie z ekranem dotykowym. Cały smartwatch jest kompatybilny z Twoim smartfonem, więc nie musisz wyciągać telefonu z kieszeni, wystarczy że spojrzysz na zegarek i widzisz wszystko to co na ekranie komórki.

w tym małym urządzeniu bije jednordzeniowe serce o taktowaniu 800 MHz. Rozczarowuje trochę moc baterii. Jeśli chcesz w pełni korzystać z zegarka na najwyższych obrotach to przygotuj się na codzienne jego ładowanie. Całość uzupełnia wbudowany na pasku aparat o matrycy 1,9 MPx. Dzięki temu, że obiektyw jest mocno ukryty można robić iście szpiegowskie zdjęcia.

Na tą chwile Samsung Galaxy Gear ma wgrane około 70 aplikacji. Zapowiada się też szereg różnych gadżetów do zegarka oraz więcej oprogramowania dedykowanego dla Gear. Zegarek jest dostępny w kilku kolorach. Cena zegarka to 850 PLN.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*